News

Jak dbać o pamięć w telefonie – sprawdzone porady

Telefony sukcesywnie zastępują komputery. Przechowujemy na nich swoje zdjęcia, filmy i muzykę. Często magazynujemy tam również ważne pliki. To wszystko zajmuje miejsce, które z czasem działa na niekorzyść naszego telefonu. Sprawdź, jak zadbać o pamięć swojego telefonu.

Karta pamięci

Każdy smartfon posiada pamięć wbudowaną. Początkowo znajduje się na niej jedynie system i preinstalowane aplikacje od producenta. Z biegiem czasu pamięć zajmują nowe pliki i choć ilość pamięci we współczesnym smartfonie potrafi być duża, to z czasem może jej zabraknąć. Dlatego aby zwiększyć ilość dostępnego miejsca, warto zainwestować w kartę pamięci do telefonu.

Po zamontowaniu karty zgraj pliki zalegające w pamięci telefonu. Odciążenie wbudowanej pamięci przyspieszy działanie urządzenia. Dzięki temu telefon będzie szybciej reagował na komendy, a Ty unikniesz frustracji związanych z powolnym otwieraniem aplikacji.

Zanim znajdziesz kartę dla siebie, sprawdź czy Twój telefon posiada odpowiedni slot. Nie każdy go ma, a jest on wymagany do montażu jej w urządzeniu. Zdarza się, że jest on hybrydowy, czyli można używać go zamiennie z kartą SIM. Przed zakupem sprawdź specyfikację smartfona.

Aplikacje do czyszczenia pamięci

Na smartfonie korzystamy z dużej ilości aplikacji. Tworzą one pliki tymczasowe, które nie zajmują dużo miejsca, ale skumulowanie mogą skutecznie spowolnić pracę telefonu i opanować sporą część zasobów naszego urządzenia.

W takim przypadku pobierz aplikację do czyszczenia smartfona z niepotrzebnych plików. Dzięki regularnemu czyszczeniu telefonu pozbędziesz się zalegających plików tymczasowych, ale również zorganizujesz czyszczenie pamięci RAM i pozbędziesz się wirusów. To wszystko zaowocuje większą ilością pamięci wewnętrznej. Skutkiem tego będzie więcej miejsca dla plików, których naprawdę potrzebujesz. Co ważne, aplikacja usuwa jedynie zbędne pliki, bez ingerencji w Twoje zdjęcia i filmy.

W Sklepie Play znajdziesz tysiące takich programów. Kieruj się opiniami użytkowników i średnią ocen. Systematyczne korzystanie z czyszczenia ułatwi pracę systemu.

Chmura

Sieć internetowa stale się rozwija. Operatorzy oferują coraz większe prędkości i pobranie lub przesłanie plików zajmuje bardzo mało czasu. Jest to dobra informacja, ponieważ dużo łatwiej trzymać swoje pliki w sieci i mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Dlatego warto przechowywać je w tzw. Chmurze.

Polega to na wysłaniu swoich zdjęć i filmów do folderu, który jest umieszczony na wybranym przez nas serwerze. Pliki, które się tam znajdują, są zabezpieczone hasłem i mamy do nich dostęp jedynie my lub ludzie którym udostępnimy możliwość ich przeglądania. Dzięki temu pamięć telefonu nie jest przeciążona, a smartfon działa sprawniej.

Należy pamiętać, że ilość miejsca w chmurze jest graniczona. Wybierz taką, która będzie oferowała największą pojemność. W zależności od potrzeb, możesz chcieć wykupić abonament do swojego serwera, ale w sieci znajdziesz dużą ilość darmowych odpowiedników.

Podsumowanie

Żeby zmaksymalizować korzyści płynące z powyższych porad, korzystaj z nich wszystkich. Karta pamięci zawsze się przyda, pliki tymczasowe nie przydadzą się nigdy, a chmura jest dobrym rozwiązaniem do archiwizacji danych, których potrzebujesz nie tylko na telefonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *