News

Czy da się odzyskać dane z Androida?

Smartfony to dziś jedne z najpopularniejszych urządzeń, z których korzystają miliony użytkowników. Stały się narzędziami służącymi dziś nie tylko do komunikacji, ale także do rozrywki czy pracy. Zaawansowane technologicznie smartfony często przewyższają możliwości komputerów.

W smartfonach magazynowane są i przechowywane duże ilości danych. Kontakty, wiadomości, pliki służbowe i prywatne, ważne notatki, zdjęcia, pliki video, pliki muzyczne oraz wiele innych – to wszystko może zostać utracone z powodu działania różnych czynników. Utracić dane można wskutek mechanicznych uszkodzeń urządzenia lub poprzez przypadkowe usunięcie, czy inne czynniki. Nie należy wtedy wpadać w panikę, lecz trzeba szybko i sprawnie działać. Odzyskiwanie danych z telefonu jest możliwe.

Przyczyny utraty danych

W wielu przypadkach użytkownik może skutecznie zapobiegać utracie danych ze swojego smartfona. Przede wszystkim ważna jest ostrożność. Częstym powodem utraty danych są uszkodzenia mechaniczne lub wystawianie telefonu na działanie szkodliwych czynników. Warto więc wyposażyć się w odpowiednie etui oraz nie narażać sprzętu na działanie wilgoci i skrajnych temperatur.

Trzeba również uważać na podejmowane działania, co pozwoli uniknąć przypadkowego usunięcia lub formatowania. Przyczyną utraty danych mogą być również błędy systemu lub błędy partycji danych. Bardzo często informacje traci się poprzez nieumiejętne korzystanie z urządzenia, jak na przykład usuwanie karty pamięci przy włączonym telefonie. Dane mogą zostać utracone zarówno z pamięci wewnętrznej urządzenia jak i z pamięci zewnętrznej (karty pamięci).

W Internecie odnaleźć można wiele sposobów, łącznie z dedykowanym oprogramowaniem, które mają pomóc w odzyskaniu utraconych danych. Faktem jednak jest, że te sposoby mogą doprowadzić do całkowitego uszkodzenia telefonu, a nawet to zupełnego uniemożliwienia odzyskania danych. Co więcej, niesprawdzone oprogramowanie może dodatkowo zainfekować komputer, na którym zostanie zainstalowane.

W przypadku utraty danych warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wiedzą jak odzyskać dane z zepsutego telefonu czy jak przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu,

Odzyskiwanie danych ze smartfona z systemem Android

Smartfony posiadają różne systemy operacyjne, z których jednym z najbardziej powszechnie używanych jest system Android. Urządzenia z systemem Android są zwykle bardzo dobrze zabezpieczone przed dostępem do pamięci wewnętrznej. Zdarza się, że dane przechowywane na tego typu sprzęcie zostają wymazane.

Utrata danych z telefonu z Androidem może sprawić wiele problemów, jednak dokładna znajomość technologii tego systemu podsuwa pewne skuteczne rozwiązania. Android w momencie w którym użytkownik usuwa dane usuwa tylko informację o położeniu tego co usunął. Sam obszar jest identyfikowany jako pusty i zostaje przeznaczony do umieszczenia w nim innych danych.

To, kiedy inne dane zostaną w tym obszarze umieszczone zależy od bardzo wielu czynników. W zależności od urządzenia, sposobu korzystania, wersji zabezpieczeń i ilości pamięci jest to okres od kilku godzin to kilku lat.

Odpowiedź jest zatem prosta – odzyskiwanie danych z Androida jest jak najbardziej możliwe. Konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego oprogramowania. Jak zostało wspomniane, programy do odzyskiwania danych ze smartfona znajdują się w Internecie, jednakże mogą one spowodować jeszcze większe problemy, nie tylko całkowicie pozbawiając nas możliwości odzyskania, ale także spowodować problemy z komputerem (początkujący hackerzy często włamują się na strony portali udostępniających taki soft i przyklejają do programu trojany lub programy umożliwiające uzyskanie dostępu z zewnątrz do naszego komputera.

Najlepszym rozwiązaniem są usługi sprawdzonych specjalistów. Dlaczego skorzystanie z takiego programu może nas pozbawić możliwości odzyskania danych? W przypadku w którym mamy do czynienia z komórkami pamięci zidentyfikowanymi przez system plików i system operacyjny urządzenia jako puste, w których znajdują się usunięte przez nas dane każda czynność na urządzeniu, odniesienie się do któregokolwiek pliku potencjalnie naraża nas na utratę czegoś usuniętego. W profesjonalnym laboratorium takie odzyskiwanie przeprowadza się inaczej, w pierwszej kolejności wykonując wierne odwzorowanie wszystkich zer i jedynek składających się na dane, niejako zatrzymując w czasie pamięć urządzenia.

Fachowy serwis – gwarancją sukcesu

Odzyskanie danych ze smartfona jest możliwe, wystarczy tylko podjąć szybkie działania w przypadku ich utraty. Niewskazane jest podejmowanie samodzielnych prób odzyskania danych.

Skuteczne przywracanie danych oferują profesjonalne serwisy. Laboratoria technologicznie posiadają specjalistyczny sprzęt oraz zaawansowane oprogramowanie, które zapewnia najwyższe wskaźniki w odzyskiwaniu wiadomości, kontaktów oraz plików. Firma, której specjalnością jest odzyskiwanie danych to AVIDATA. Wykwalifikowani technicy posiadają niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz zaplecze, by skutecznie odzyskać utracone dane ze smartfonów z Androidem.

Technicy przeprowadzają również odzyskiwanie danych z uszkodzonego iPhone oraz innych modeli telefonów. AVIDATA to także gwarancja pełnej dyskrecji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *