News Telefony

iPhone’a SE 2 nie będzie? Mamy niepotwierdzone informacje

Do niedawna jeszcze byliśmy pewni, co do tego, że Apple zamierza wprowadzić do swojej oferty nowy, odświeżony model iPhone’a z serii SE. Wszystkie przesłanki wskazywały na to, że albo będzie to odświeżony model poprzedniej generacji tego smartfona lub totalna bezramkowa rewolucja.
 
Tymczasem w Internecie zaczynają krążyć informacje o tym, że Apple porzuciło prace nad projektem i w tym roku nie będzie chciało wprowadzić 4-calowego smartfona na rynek konsumencki. Prawdopodobnie zaprzestanie prac spowodowane jest chęcią skupienia się nad projektami pozostałych trzech modeli, które mają być zaprezentowane już jesienią, a kolejny powód jest czysto marketingowy. Firma obawia się, że w momencie premiery nowego SE 2 sprzedaż przyszłych iPhone’ów mogłaby zostać zmniejszona, a zainteresowanie gwałtownie by spadło.
 
Warto wspomnieć również o tym, że Apple opóźniło przejście na ekrany OLED dla wszystkich swoich modeli. Opóźnienia wynikają z problemów związanych z produkcją tych ekranów. Firma nie chce ryzykować swojego ,,dobrego imienia” oraz obawia się, że dostawcy nie będą w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości potrzebnych podzespołów w odpowiednim czasie. Z uwagi na to, że LG Display wycofał się, jako dostawca potencjalnych ekranów OLED do tegorocznych smartfonów jedynym dostawcą będzie Samsung.
 
Źródło: macrumors.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *