News Telefony

Odłóż telefon i żyj – X edycja kampanii Tramwajów Warszawskich Bądźmy Razem Bezpieczni

Już po raz dziesiąty startuje kampania Tramwajów Warszawskich Bądźmy Razem Bezpieczni, która swoim działaniem ma zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Głównie chodzi o społeczny problem pieszych pochłoniętych przez smartfony. Badania wykazują, że liczba wypadków, gdzie przyczyną jest zapatrzenie się w ekran urządzenia mobilnego wciąż rośnie.
 
Głównym motywem X edycji kampanii pod hasłem ,,Odłóż telefon i żyj” są zombie. Aktorzy na kilku warszawskich przystankach odgrywają role zombie, jako uczestników ruchu drogowego zupełnie oderwanych od rzeczywistości przez smartfony.
 
Akcja pokazuje również, że problem ,,pochłonięcia przez smartfon” nie dotyczy wyłącznie przechodniów. Policja przedstawiła dane, z których wynika, że co piąty kierowca używa telefonu komórkowego podczas jazdy. A jak wiemy jest to niezgodne z przepisami ruchu drogowego.
 
Gwoździem akcji jest mocny spot reklamowy. Poza tym do końca roku kalendarzowego w radiu zostanie wyemitowanych 500 emisji spotów radiowych, zostaną przeprowadzone działania edukacyjne w szkołach i prasie. Jesienią będziemy mogli skorzystać z warsztatów rowerowych i teatralnych. W listopadzie w Teatrze Kamienica zostanie pokazany spektakl edukacyjny, gdzie aktorami będą uczniowie szkół podstawowych.
 

 
Źródło: tw.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *