News Telefony

Smartfon w rękach dziecka – nie taki diabeł straszny

Telefon nie służy już dziś wyłącznie do rozmów i wysyłania sms-ów. Producenci prześcigają się w wymyślaniu funkcji i aplikacji, które ułatwiają życie i powodują, że smartfony zastępują wiele urządzeń. Postęp technologiczny jest tak szybki, że niektórym trudno za nim nadążyć. Dzieci i młodzież doskonale radzą sobie z przyswajaniem nowinek i często lepiej niż rodzice posługują się wszelkimi mobilnymi urządzeniami. Oto kilka przykładów, na co zwrócić uwagę, wybierając smartfon dla młodego człowieka.

 
Jedną z wielu zalet smartfonów, którą doceniają najmłodsi, jest wielkość ekranu. Duży 5,5 calowy wyświetlacz, w jaki wyposażony jest np. TP-Link Neffos C7, umożliwia wykonywanie rozmaitych czynności, które dotąd mogły być realizowane jedynie dzięki tabletom lub notebookom. Taka wielkość nie tylko gwarantuje doskonałą widoczność wszelkich szczegółów grafiki np. w grach, czy podczas odtwarzania wideo, ale również ułatwia korzystanie z pomocy naukowych on-line. W sklepie Google Play dostępnych jest mnóstwo wartościowych aplikacji, dzięki którym dzieci w łatwy i przyjemny sposób mogą nauczyć się tabliczki mnożenia czy zasad ortografii, szlifować znajomość języków obcych oraz poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie nauk przyrodniczych. Frajdę przyniosą młodym odkrywcom aplikacje służące do rozpoznawania gatunków roślin, zwierząt czy głosów ptaków. Z pewnością takie wsparcie w codziennej edukacji będzie bardzo przydatne podczas odrabiania prac domowych!

Młodzi ludzie korzystają z wielu różnych komunikatorów, dzięki którym są w ciągłym kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Cenią sobie nie tylko możliwość szybkiej wymiany informacji za pomocą tekstów czy emotikonek, ale także rozmów wideo. Ważne jest zatem, aby urządzenie wyposażone było w technologię umożliwiającą stabilność i szybkość połączenia. Przykładowo: najnowszy smartfon Neffos C5s posiada technologię 4G LTE, dzięki której młodzi użytkownicy mogą bez przeszkód odbywać wideo rozmowy, korzystać z edukacyjnych materiałów audio i wideo oraz sprawnie serfować po stronach www, poszerzając wiedzę o świecie. W czasie wakacyjnych wojaży starszym pociechom z pewnością spodoba się korzystanie z mapy, czy wirtualnych przewodników, dzięki czemu będą mogły poznawać historię i ciekawostki na temat zwiedzanych miejsc.

Smartfony to także urządzenia sprzyjające rozwijaniu zainteresowań i hobby. Wbudowane w urządzenia aparaty fotograficzne pozwalają uwiecznić niezwykłe chwile podczas rodzinnych uroczystości, wycieczek czy zabaw z rówieśnikami. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych aplikacji, dzięki którym fotografowanie jest świetną zabawą. Dodawanie filtrów czy zabawnych elementów do zdjęć ułatwia dzieciom wyrażanie swoich emocji i fantazji. Szeroki kąt widzenia kamery (86°) w modelach z serii Neffos C zmieści w kadrze nie tylko jedną osobę, ale nawet całą grupę przyjaciół. Przedni aparat do selfie otrzymał tryb upiększania, który koryguje niedoskonałości twarzy i poprawia kolory.

Jedną z ważniejszych cech smartfona jest tempo zużywania baterii. Wpływ na to ma nie tylko pojemność samego akumulatora, ale również liczba działających w tle aplikacji oraz czas włączania ekranu. Znakomitym rozwiązaniem jest zatem funkcja oszczędnego trybu pracy. Taką możliwość daje autorska nakładka na Androida od TP-Link Neffos. Oprogramowanie NFUI 7.0 podnosi tempo pracy urządzenia i zamyka aplikacje działające w tle, a to pozytywnie wpływa na wydajność baterii. Zwiększa także czułość ekranu, co pozwala na sprawne obsługiwanie urządzenia w rękawiczkach. Ten aspekt z pewnością przypadnie do gustu mamom, które martwią się, by zimą dziecku nie marzły dłonie. Producent oprogramowania NFUI 7.0, mając na uwadze zdrowie oczu użytkowników, zadbał także o zmniejszone natężenie niebieskiego światła ekranu, które istotne jest zwłaszcza podczas wieczornego korzystania ze smartfona.

Dzieci bardzo lubią strzec swoich tajemnic. Dbają o to, by ich sekrety nie dostały się w niepowołane ręce. Docenią więc to, że smartfon chroniony jest zabezpieczeniem w postaci czytnika linii papilarnych. Jest on spotykany zazwyczaj w urządzeniach z wyższej półki cenowej, ale można go także znaleźć w niskobudżetowych modelach marki Neffos, jak np. w C7, w którym czytnik został dogodnie umiejscowiony u góry obudowy z tyłu urządzenia, a jego odblokowanie trwa zaledwie 0,2 sekundy! W przypadku zagubienia czy kradzieży smartfona, postronne osoby nie będą miały dostępu do danych, a wykonywanie połączeń wychodzących nie będzie możliwe. Smartfony dają młodym ludziom nieograniczoną możliwość serfowania po Internecie. Warto więc rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach, które mogą czyhać na nich w wirtualnym świecie. By kontrolować ruchy dziecka w sieci rodzice mogą wspomagać się specjalnymi aplikacjami, a w razie potrzeby zdalnie blokować dostęp do Internetu. Zakazanie dziecku korzystania z najnowszych technologii nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego wskazujmy dzieciom na wartościowe i mądre sposoby użytkowania nowinek technicznych. Zbliżający się wakacyjny okres sprzyja wybieraniu smartfonów pod kątem wyjazdów na letnie kolonie czy obozy. Warto kupić takie urządzenie, które nie obciąży domowego budżetu, a które umożliwi rodzicom kontakt z dzieckiem. Smartfony marki Neffos wyróżniają się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, są więc dobrą alternatywą, dla osób szukających oszczędności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *