News Telefony

iPhone X bez tajemnic, znamy ceny oraz dostępność w Polsce

Emocje już opadły po najnowszej premierze produktów Apple, na której oprócz ciekawych usług, produktów poznaliśmy tajemniczego iPhone’a X, czyli bezramkowego smartfona z ekranem Super Retina Display, OLED 5,8 cala.

 
Najnowsze produkty firmy Apple właśnie ujrzały światło dzienne. Podczas wczorajszej konferencji poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące najnowszego iPhone’a X, który dotychczas widywany był tylko i wyłącznie zdjęciach z różnych przecieków. Tajemniczy bezramkowy telefon to własnie iPhone X, który według „wielebnego” Cooka wprowadza Apple w zupełnie inny świat. Dlaczego? Sami zobaczcie.

Specyfikacja smartfona iPhone X

Na początku warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda najnowszy iPhone. Urządzenie nie posiada ramek, dzięki czemu producent mógł w nim zainstalować najnowszy ekran Super Retina Display, OLED 5,8″, 2436 x 1125, 458 ppi. Nie da się ukryć, że taka powierzchnia to odpowiedź giganta z Cupertino na konkurencyjne modele. Ponadto w telefonie otrzymuje propozycje ekranu 18,5:9,ze wsparciem technologii TrueTone. Na pokładzie iPhone X, a właściwe na wyświetlaczy znajduje się coś czego brakowało mi w produktach Apple, funkcja „dotknij, żeby wybudzić” (tap to wake). Dodatkowo otrzymujemy wsparcie dla HDR – Dolby Vision i HDR 10. Wykonanie telefonu wraz ze sporym wyświetlaczem otrzymało również szklaną obudowę, a boczna ramka została wykonana ze stali nierdzewnej. Apple tak samo, jak Samsung zrezygnował z przycisku fizycznego Home, jak i wirtualnego przycisku Home, którego zastępują gesty i przycisk Power (służy uruchamianiu dodatkowych funkcji i aktywowaniu Siri). Co za tym idzie, nie mamy na LCD również TouchID, które w tym przypadku zastępuje nowa funkcja FaceID z czujnikami podczerwieni (TrueDepth Camera System), która działa nawet w całkowitej ciemności.

iPhone X / fot.apple.com

Pod pięknym i dużym wyświetlaczem możemy znaleźć procesor A11 Bionic (sześciordzeniowy). Mamy tutaj sporą zmianę, bowiem rdzenie są „szybkie” do 25% od tych w iPhone z A10 Fusion. Skoro szybsze to i wydajniejsze, a tutaj producent podaje informacje, że są bardziej efektywne aż o 70% niż te w A10 Fusion. Nie da się ukryć, że Apple wzmocnił urządzenie nie tylko w konstrukcji, ale jak widać również od środka zapewniając mu większą moc obliczeniową. Firma Apple wprowadziła w nowym X zmianę w pamięci przeznaczonej dla użytkownika. Mamy tutaj tylko dwie wersje 64 GB oraz 256 GB pamięci flash, co oznacza, że zniknęła wersja 32 GB.

iPhone X / fot.apple.com

Oprócz znany i ulepszonych modułów, technologii Bluetooth 5.0 oraz LTE Advanced otrzymujemy jeszcze dodatkowo ładowanie indukcyjne Qi, o którym pisaliśmy już wcześniej, kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat produktu X. Możemy również ładować telefon przez port Lightning, więc tutaj bezpośrednio nic się nie zmieniło. Kolejną fajną informacją jest ulepszenie głośników stereo, które chętnie zachęcą nas do oglądania filmów na dużym wyświetlaczu z dobrą jakością dźwięku.

Kolory iPhone X / fot.apple.com

Co więcej ulepszył producent? Moduły aparatów również uległy zmianie. Na pokładzie najnowszego jabłkofona otrzymujemy tylną kamerę podwójną 12 mpix ze wsparciem stabilizacji obraz również w teleobiektywie. Dodatkowo dostajemy nagrywanie 4K z szybkością 60 fps; nowy filter kolorów, ulepszony flash co zapewnić powinno wysoką jakość zdjęć oraz nagrań video. Wraz z rozwojem funkcji FaceTime otrzymujemy kamerę 8 mpix specjalnie przeznaczoną do rozpoznawani naszej twarzy, która również może nagrywać w jakości 4K z szybkością 60 fps.

Ceny iPhone X / fot.apple.com

Niestety są też i złe wiadomości. Tanio nie będzie. Jak informuje nas strona Apple Polska iPhone X będzie dostępny już od 4978 zł (wersja 64 GB), a skończywszy na 5729 zł za model z najwyższą pamięcią 256 GB smartfona iPhone X. Ze strony producenta (polskiego oddziału) wiemy, że przedsprzedaż telefonu rusza dopiero 27 października, ale nowy telefon będzie dostępny dopiero od 3 listopada.

Źródło: Apple

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *