News Telefony

Blackberry Priv nie będzie aktualizowany do Androida 7 Nougat

Na stronie UTB można było obejrzeć 100 odcinek podcasta, w którym była mowa o aktualizacji, a raczej nie aktualizacji telefonu BlackBerry „Priv” do systemu Android 7 Nougat.

 
Od momentu wprowadzenia telefonu Blackberry Priv w 2015 roku, działającego na systemie Android Lolipop, telefon doczekał się aktualizacji oprogramowania do wersji Android Marshmallow, które miało miejsce w 2016 roku. Niestety wszystko na to wskazuje, że na tym koniec. Z informacji jakie pochodzą ze strony UTB (wywiadu z pracownikiem BB) dowiedzieliśmy się, że BlackBerry Priv nie będzie już aktualizowany do systemu Androida 7 oraz 8 (Oreo). Pytania skierowane do Alexa Thurbera pojawiły się także w odniesieniu do urządzeń serii DTEK, które również działają na systemie Android. Główny menedżer działu mobilnego „jeżyny” w odpowiedzi poinformował internautów, że projekt aktualizacji to ogromne przedsięwzięcie wymagające sporej ilości partnerów do współpracy oraz dużego nakładu finansowego. Na tym etapie Thurber nie mógł potwierdzić oficjalnej aktualizacji dla smartfonów z serii DTEK. Wraz z wprowadzeniem telefonu KEYone, który odniósł sukces na całym świecie, wydaje się być jasną odpowiedzią, że te modele będą cały czas licencjonowane.

fot. cnet.com

Jeszcze jedną ciekawostką, jest to, że Blackberry nie zamierza poprzestać na współpracy z jedną firmą w kwestii licencjonowania własnych produktów. Już jest mowa o tym, że KEYone będzie produkowany w Indiach przez firmę Optiemus. Oprócz technologii, producent powierza przyszłym współpracownikom, także własne opinie i porady dotyczące projektowania urządzeń. Jest to dość niespotykana sytuacja o zakresie globalnym, gdyż nikt wcześniej nie nawiązywał współpracy na tak wielką skalę, co może mieć ogromny wpływ na zyski i popularność owych modeli telefonów w wielu regionach świata, gdzie będą produkowane i sprzedawane.

Źródło: Crackberry.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *