News

iPhone 7 w produkcji kosztuje niespełna 225 dolarów

Najnowsze iPhone’y aktualnie poddawane są wielu testom przez swoich klientów. Niektórzy rzucają urządzeniami, inni je podpalają i rysują, a jeszcze inni postanowili policzyć ile Apple kosztowało wyprodukowanie iPhone 7 w wersji 32 GB. IHS Markit sprawdził to dokładnie wyliczając, że koszt produkcji tego iPhone’a to 225 dolarów.

 

Koszt produkcji to dla producenta bardzo ważna kwestia. W sieci pojawiły się szacunkowe koszty produkcji najnowszego iPhone’a 7 z wersją 32 GB. Jak podaje nam IHS Markit jest to koszt 224,80 dolarów całego urządzenia łącznie z opakowaniem. Zagraniczny serwis wylicza, że same części i produkcja wynoszą 219,80 dolarów, natomiast reszta czyli pudełko i materiały informacyjne dla klienta to kolejne 5 dolarów. Koszty jak na samą produkcje są naprawdę spore, ponieważ porównując je z iPhone 6s były mniejsze o 36,89 dolarów.

iPhone 7 / fot. Apple.com
iPhone 7 / fot. Apple.com

Najdroższym elementem tego smartfona jest oczywiście 4,7-calowy wyświetlacz Retina, który kosztuje 43 dolary. Głównym sercem iPhone’a 7 jest oczywiście procesor A10 Fusion kosztujący aż 26,90 dolarów. Nie możemy zapomnieć o modułach łączności w cenie 33,90 oraz wszystkich elementach w pudełku, jak słuchawki, przejściówka z Lightning na minijack, ładowarka i kabel Lightning. Samo rozłożenie smartfona jest bardzo trudne, ale jak widzimy serwis IHS Markit dokonał szacunkowego wyliczenia kosztów. Nie możemy zapomnieć, że do tego wszystkiego dochodzi dodatkowa suma (nie jest nam znana) za R&D, marketing i dystrybucje. To wszystko daje nam całościową cenę rynkową w postaci 649 dolarów.

Źródło: ihs markit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *