Internet News

Internet i jego możliwości

Dostęp do sieci zrewolucjonizował świat. Można śmiało powiedzieć, że wręcz wywrócił go do góry nogami, dając ludziom możliwości o jakich, kiedyś nawet nie śnili. I chociaż Internet można wykorzystać praktycznie w każdej sferze naszego życia, to musimy pamiętać, że wcale nie jest to takie bezpieczne narzędzie, jak mogłoby się każdemu wydawać.

Oczywiście każda sfera Internetu zależy od samego człowieka. To my, jako ludzie decydujemy, jak chcemy wykorzystać dostęp do sieci. W znacznej części przypadków w Internecie znajdziemy treści, które możemy wykorzystać w nauce, zabawie oraz pożytecznych kwestiach naszego życia. Niestety głębokie czeluście, które niektórzy określają jako „darknet” to samo zło. Osoby korzystające z tej części Internetu wykorzystują jego nieograniczone możliwości, chcąc ukryć lub zataić swoje działania. Dlaczego? Oprócz tego, że są złe, z pewnością działają na granicy prawa.

Powszechność i dostęp do Internetu

Niestety dostęp do czarnych zakątków ogólnoświatowego systemu połączeń między komputerami w tych czasach ma praktycznie każdy. Oprócz transferów oferowanych przez operatorów dostęp do Internetu znajdziemy także za darmo. Wiele miast oferuje bezpłatne WiFi w centrach swoich miast, zapewniając użytkownikom smartfonów dostęp do wiedzy oraz działań różnej maści. Internet stacjonarny w Krakowie, Warszawie lub Lublinie to w tych czasach standard dla Polski. Wszyscy wiemy, że urządzenia mobilne (najczęściej smartfony) z dostęp do sieci mogą posłużyć nam jako portfel, jako dowód osobisty, informator. Dla niektórych osób telefony to urządzenia bez, których nie da się wyjść z domu. Przy nowoczesnych możliwościach i tak powszechnym dostępie do sieci nie powinno to nikogo dziwić.

Internet dla smartfonów jest tym, czym benzyna dla szybkich samochodów. Na całe szczęście w niektórych miejscach publicznych Internet jest za darmo, co oczywiście jest przeciwieństwem benzyny. Musimy jednak pamiętać, że Internet może wyrządzić krzywdę różnym ludziom. A przecież Internet stacjonarny w Krakowie jest dostępny za darmo. Te miejskie hot spoty dostępne w różnych częściach miast znajdziemy poprzez specjalne oznaczenie. Na takiej tabliczce będzie również informacja, jak możemy uzyskać dostęp do Internetu. Jest to między innymi darmowa powszechność, a możliwości…no cóż, każdy z nas sam sprawdzi lub już sprawdził możliwości, co może nam dać dostęp do Internetu.

Oczywiście nie możemy liczyć tylko na darmowe i miejskie WiFi. Chcąc pozyskać dostęp do takej sieci, powinniśmy poszukać odpowiedniego usługodawcy. Nowoczesne firmy oprócz sieci światłowodowej oferują nam odpowiednie okablowanie, połączenie oraz opiekę w trakcie trwania umowy. Usługodawców w różnych miastach jest coraz więcej. Nie są to tylko podwykonawcy, ale również firmy mające własne służby techniczne odpowiedzialne za utrzymanie sieci oraz znaczne długości sieci światłowodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *