News Serwis

Czy można samodzielnie wymienić szybkę w telefonie?

Odpowiedzi na tytułowe pytanie w Internecie jest mnóstwo. Wbrew pozorom każda z nich jest poprawna, ponieważ punkt widzenia zależy od możliwości każdego z nas. Wymiana szybki nie należy do prostych usług. Wiedzą o tym użytkownicy, którzy mieli okazje dokonywać takich napraw samodzielnie, szczególnie jeśli robili to pierwszy raz przy pomocy internetowych poradników.

Nie jest prawdą, że do wymiany szybki potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Niektórzy potrafią dokonać takich napraw bez większych urządzeń potwierdzając tym samym, że samodzielna wymiana szybki, ale na pewno nie jest prosta.

Wymiana szybki nie dla każdego

Większość osób podejmujących się takich działań zazwyczaj czuje się pewnie. To bardzo ważne, bo bez pewności co do przeprowadzenia samej naprawy nie powinniśmy podchodzić. Wymiana szybki to proces wielo etapowy i niestety musimy uważać, aby podczas naprawy nie doszło do uszkodzenia wyświetlacza. Z chwilą pęknięcia ekranu możliwości naprawy poprzez wymianę szybki się kończą. Jeśli pierwszy raz podejmujemy się tak poważnej naprawy, musimy mieć świadomości, że mniej nerwów i kosztów wyniosłaby nas usługa w serwisie telefonów komórkowych. Dlaczego?

ifixit.com
fot.ifixit.com

Niektóre pogwarancyjne punkty napraw telefonów, jako profesjonalne firmy potrafią przeprowadzić wymianę szybki w godzinę. Naprawiając samodzielnie telefon na podstawie internetowego poradnika będziemy musieli liczyć się z czasem napraw kilku godzin. Dlaczego? Serwisanci takie naprawy wykonują codziennie, my pierwszy raz. Ich doświadczenie to coś czego nie mamy na co dzień i każdy etap naprawy weryfikujemy kilkukrotnie. Do tego wszystkiego dochodzi nam stres, że możemy uszkodzić wyświetlacz wpędzając się w niepotrzebne koszty. Odpowiadając na tytułowe pytanie, warto postawić dodatkowe pytanie – czy jesteśmy pewni swojej możliwości i takiej naprawy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *