Gadżety News Recenzje

HYKKER Gaming Set XR – recenzja myszki dostępnej w sklepach Bierdonka

Gamingowy zestaw od firmy HYKKER ponownie trafia do sprzedaży. Słuchawki dla graczy Gaming Sound XR oraz mysz optyczna z podkładką Gaming Set XR dostępne będą od 19.01.2017 w sieci sklepów Biedronka. Testowane przez nas produkty tej firmy zaskakiwały nas niską ceną oraz jakością lepszą niż byśmy się spodziewali. Czy podobnie będzie w przypadku Gaming Set XR?

 

Jak zapewnia producent opisując swój produkt: „Mysz optyczna i podkładka Gaming Set XR to propozycja dla graczy ceniących sobie nowoczesny design i wygodę. Doskonale leżącą w dłoni mysz wyposażono w 4 stopnie czułości: 800, 1200, 1600 oraz 2400 dpi, 6 przycisków funkcyjnych oraz rolkę do przewijania. Gaming XR podświetlone jest diodami LED w 7 różnych kolorach. Uzupełnieniem dla niej jest podkładka z antypoślizgowym spodem, której wierzch pokryto wysokiej jakości tkaniną, zapewniającą precyzję sterowania zarówno dla myszy optycznych, jak i laserowych.” Postanowiliśmy sprawdzić to w praktyce.

Wygląd

Myszkę otrzymujemy zapakowaną w kartonowe pudełko z przezroczystą plastikową szybką, dzięki której możemy dokładnie obejrzeć urządzenie przed zakupem. Po podłączeniu od razu w oczy rzuca się jej zadziorny wygląd ze stylizacją „popękanej” obudowy bądź imitacją piorunów. Producent zastosował w tym miejscu materiał przepuszczający emitowane światło. Umieszczone od góry logo HYKKER również się podświetla. W ciemnym pomieszczeniu wygląda świetnie. W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że kolor podświetlenia zmienia się dynamicznie, nie można jednak ustawić stałego koloru lub wyłączyć podświetlenia.

Gryzoń posiada nieregularne kształty, które dopasowane są pod praworęcznych graczy. Po prawej stronie, posiada wyprofilowane miejsce na palec serdeczny. Z lewej strony producent zadbał o miejsce na kciuk, wypełniając je gumą otoczoną przezroczystym materiałem, który jest podświetlany. Umieszczone zostały tam dwa przyciski, które możemy przypisać w grach, a podczas przeglądania stron internetowych służyć nam będą jako „wstecz i dalej”.

W pudełku poza myszką znajdziemy instrukcje obsługi, kartę gwarancyjną oraz podkładkę.

Specyfikacja

Myszka zawiera rolkę oraz 6 przycisków, jednak żaden z nich nie jest programowalny (nie otrzymujemy dodatkowego oprogramowania). Niestety nie otrzymujemy też wbudowanej pamięci. Producent zastosował w niej sensor optyczny, a przewód o długości 150 cm zakończył złączem USB 2.0. Gryzoń działa z systemami operacyjnymi Windows 10, 8, 7, Vista, XP oraz 2000. Rozdzielczość do wyboru to: 800 DPI, 1200 DPI, 1600 DPI, 2400 DPI. Tak jak wspominałam, myszka przeznaczona jest dla osób praworęcznych, ale osoby leworęczne też nie powinny odczuwać dużego dyskomfortu podczas korzystania z niej. Gryzoń waży 127 gramów i nie posiada regulacji wagi. Wymiary myszki to: 128 mm x 74 mm x 42mm.

Działanie

Myszkę testowałam podczas codziennych czynności wykonywanych na komputerze jak i grania w przeróżne gry. Niezależnie od typu gry, urządzenie spisywało się poprawnie. Myszka jak najbardziej nadaje się do grania, ale nie zapewni podobnej precyzji czy szybkości jak droższe produkty konkurencji. Jeśli jednak nie bierzesz udziału w zawodach e-sportowych i nie posiadasz dużego budżetu myszka powinna spełnić Twoje oczekiwania. Myszka jest wygodna, a przełączniki podczas klikania ciche.

Wymiary podkładki dołączonej do zestawu to: 270x220x3 mm. Powierzchnia wykonana z miękkiego materiału pozwala na swobodny poślizg i swobodę ruchu, a jej spód wykonany z gumowego antypoślizgowego materiału zapobiega jej przemieszczaniu się w trakcie korzystania. Brzegi podkładki zostały obszyte, co miało zapewnić jej trwałość, jednak wydaje mi się, że bez nich podkładka wyglądałaby ciekawiej.

Podsumowanie

Zestaw Gaming Set XR, w skład którego wchodzi myszka i podkładka dostępny będzie w sklepach sieci Biedronka od 19.01.2017 w cenie 39,99 zł. Możemy zdecydować się na jeden z pięciu kolorów: biały, czarny, żółty, bordowy lub turkusowy. Jak na swoją półkę cenową jej wykonanie oraz działanie jest dobre. W podobnej ceny znajdziemy też inne myszki, ale tu dostajemy ciekawy design i wygodną podkładkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *