News Telefony

Huawei sprzedał już 9 mln popularnego flagowca P9

Świetna sprzedaż smartfonów to marzenie kazdego producenta elektroniki. Wszystko wskazuje na to, że Huawei P9 spełnia marzenie chińskiego koncernu, który pochwalił się sprzedażą 9 mln sztuk flagowej P9.

 

Dwa dni temu w Chinach podczas oficjalnej imprezy, firma Huawei ogłosiła, że flagowy smartfon P9 pobija rekordy sprzedaży. Chiński telefon zaskoczył wszystkich nie tylko specyfikacją, ale również ceną, która jest niższa od konkurencyjnych modeli na rynku. Jak się okazuje aktuaknie z posiadania modelu P9 cieszy się już ponad 9 milionów klientów na całym świecie. Wynik jest fenomenalny. Mało tego producent nie zalania tempa i cały czas pracuje nad smartfonami najnowszej generacji. Zaprezentowany niedawno Huawei Mate 9 może „pozamiatać” rynek po wybuchowym Galaxy Note 7. Dodatkowo w ostatnimi czasie P9 otrzymała obniżkę między innymi na polskim rynku co może spowodować, że Chińczycy bardzo szybko przekroczą magiczną liczbę 10 mln sprzedanych egzemplarzy.

fot. Huawei
fot. Huawei

Jeśli najnowszy Mate 9 jako najszybszy telefon z androidem osiągnie równie dobry wynik to Huawei być może już nie długo zostanie globalnym liderem w ilości sprzedanych telefonów. Taki rozwój sytuacji z całą pewnością nie podoba się Samsungowi i Apple.

Źródło: Playfuldroid

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *