Artykuły News

Dlaczego warto wybrać szkło hartowane?

Coraz częściej użytkownicy smartfonów jako dodatkową ochronę urządzenia wybierają szkła hartowane. Dlaczego są takie popularne i czy warto je użytkować? Przede wszystkim, dzięki nim możemy uniknąć bolesnych finansowo napraw.

 

Odpowiednie zabezpieczenie wyświetlacza powinno być podstawą, szczególnie w sytuacji kiedy na nasz sprzęt wydaliśmy 3000zł. Naprawa uszkodzonych paneli dotykowych nie należy do najtańszych. Przykładowo koszt wymiany wyświetlacza w iPhone 6S to około 700zł, a dla modelu S7 Edge to cena rzędu 1200zł. Koszt napraw serwisowych w tym przypadku upewnia nas w tym, że nie warto oszczędzać na zabezpieczeniu ulubionych urządzeń.

Folia ochronna niestety nie uchroni naszego smartfona przed upadkiem i stłuczeniem, a jedynie przed zarysowaniami. Ich plusem jest względna niezauważalność na urządzeniu oraz niska cena. Innym sposobem na zabezpieczenie telefonu może być futerał typu flip cover, jednak często po pewnym czasie zaczynają się one same otwierać, kiedy magnes się zużywa, przy otwartym futerale telefon może też wypaść nam z rąk.

fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

Kolejną możliwością zabezpieczenia jest ubezpieczenie telefonu, porządny ubezpieczyciel wymieni nam telefon bez względu na to czy został on stłuczony, czy zepsuł się w inny sposób, jednakże z ubezpieczycielami różnie bywa i mogą nam szkody nie uznać, dodatkowo jest to dość drogi wydatek.

Najlepszym i najtańszym sposobem na kompletną ochronę urządzenia są szkła hartowane w połączeniu z etui. Szkło hartowane podczas upadku naszego smartfona zamortyzuje uderzenie. Szkło pęknie natomiast wyświetlacz powinien zostać nienaruszony. W tym przypadku dużym plusem jest cena, szkła hartowane możemy kupić za około 40zł. Warto w tym miejscu wspomnieć, że niestety w przypadku wyświetlaczy, które posiadają zagięcia szkło hartowane zabezpieczy nam jedynie środek ekranu, a nasze „Edge” pozostaną bez ochrony.

Przy wyborze szkła hartowanego należy pamiętać o kilku rzeczach:

  • twardość – szkło hartowane powinno posiadać twardość 9H w skali Mohsa, co oznacza, że jest ono odporne na zarysowania oraz uderzenia
  • powłoka oleofobowa – zwykłe szkła hartowane lubią łapać odciski naszych palców jeszcze bardziej niż wyświetlacze bez nich, powłoka oleofobowa spowoduje, że urządzenie będzie bardziej estetyczne i odporniejsze na zabrudzenia
  • dopasowanie – najnowsze flagowe urządzenia posiadają coraz częściej zaokrąglone krawędzie, przez co sztywne szkło hartowane może odstawać, powodując tym samym nieciekawe doznania estetyczne.

Pamiętajcie o tym, że tak naprawdę nic nie zagwarantuje 100% ochrony smartfona. Połączenie szkła hartowanego i odpowiedniego etui, może przez długi czas pomóc nam zachować pierwotny wygląd smartfona.

Źródło: Informacja prasowa / Wiedza własna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *