Gadżety News

HTC potwierdza, że nie pracuje nad smartwatchem

Na rynku urządzeń mobilnych liczą się nie tylko smartfony, tablety, słuchawki. Dość modne zaczęły się robić nowoczesne smartwatche, które pojawiają się u coraz większej ilości producentów. Firma HTC jednak na razie nie zamierza wchodzić w ten biznes.

 

Obok smartfonów w ostatnim czasie producenci ustawiają również najnowsze smartwatche. Jednak nie wszyscy giganci podejmują się ich produkcji. Do takich firm należy HTC, która postanowiła zdementować falę plotek dotyczących, że inteligentny zegarek w ich wydaniu może pojawić się na najbliższych targach w Barcelonie. Tajwańczycy nie pracują nad żadnym takim projektem, który mógłby wskazywać na smartwatcha. O rzekomych pracach mówiono już dwa lata temu kiedy HTC podjęło współpracę z firmą Under Armour.

HTC Smartwatch / fot.mojhtc.com

Zastanawiacie się pewnie skąd w takim razie zdjęcia, które wyciekły do internetu? Teorii może być wiele, jednak jedna z nich wydaje się być bardzo prawdopodobna. Według portalu AH jeden z pracowników, który zajmował się takim projektem mógł mieć swoje prototypy, koncepcje na zdjęciach, bądź rysunkach technicznych. HTC nie potwierdziło, że taki pomysł na zegarek w ogóle nie istniał, więc wszystko jest możliwe. Oficjalne potwierdzenie ze strony producenta nie zamyka przecież drzwi, aby w przyszłości rozpocząć pracę nad inteligentnym zegarkiem. Z jednej strony szkoda, osobiście sam jestem ciekaw takiego urządzenia w wydaniu HTC.

Źródło: AH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *