Gry News

Gry na PS4, w które każdy powinien zagrać

Konsola PS4 jest już dostępna na rynku od kilku lat, doczekała się nawet wzmocnienia w postaci modelu PRO, który pojawił się w 2016 roku. W tym czasie PlayStation 4 doczekało się setek różnych gier, spośród których postanowiłam wybrać najciekawsze tytuły. Część z nich zyskała już miano kultowych. Dlatego jeśli dopiero teraz decydujesz się na zakup tej konsoli oto gry na PS4, w które każdy powinien zagrać.

Kolejność umieszczania gier jest zupełnie przypadkowa. 😊

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jak to mówią zapaleni gracze: Wiedźmin to nasze dobro narodowe. Gra ta znana jest na całym świecie i z pewnością w swoim czasie stała się najlepszą współczesną grą w kategorii gry RPG. Dziki Gon to możliwość ponownego wcielenia się w znanego z wcześniejszych odsłon Geralta z Rivii. W tej odsłonie gry poszukujemy utraconą miłość Geratla, obserwujemy inwazję Nilfgaardu na Królestwa Północy oraz staramy się powstrzymać Dziki Gon. Te główne zadania przeplatane są różnymi wydarzeniami, ciekawymi przerywnikami i dokładnie wyreżyserowanymi sekwencjami. Cała gra pozwala na około 100 godzin zabawy, a to wszystko z pięknymi widokami i niezapomnianym klimatem.

Red Dead Redemption 2

Spośród kategorii gry akcji cieszy się obecnie największą popularnością. Jest to trzecia odsłona westernowego cyklu Red Dead. Pierwsza część Red Dead Revolver zadebiutowała w 2004 roku, następnie pojawiło się Red Dead Redemption, które stało się jedną z ulubionych gier wielu graczy. Niedawno doczekaliśmy się kontynuacji w postaci Red Dead Redemption II. Gra została osadzona w roku 1899, czyli w czasach poprzedzających wydarzenia z poprzedniej części. Gang Dutcha van der Lindego organizuje napad w mieście Blackwater, który nie skończył się dobrze. Przestępcy muszą uciekać i walczyć o przetrwanie. Gra zasługuje na duży plus za otwartą rozgrywkę. W dodatku każda podejmowana przez nas decyzja ma wpływ na przebieg opowieści. To znak, że można ją rozegrać kilka razy i podejmować inne decyzje.

Uncharted 4: Kres złodzieja

Z kategorii gry przygodowe to z pewnością pozycja warta uwagi. Na premierę tej gry z niecierpliwością czekało wiele osób. Uncharted 4: Kres złodzieja to z pewnością najbardziej złożona i najlepiej wyglądająca gra z całego cyklu. Gra spowodowała, że PS4 musiało pracować na najwyższych obrotach. Jak w poprzednich częściach gry wcielamy się w awanturnika i poszukiwacza skarbów Nathana Drake’a. To postać, która niezależnie od tego gdzie się znajduje musi wpakować się w jakieś kłopoty. Akcja 4 części rozgrywa się po latach od poprzedniej, gdy nasz bohater wiedzie już spokojne życie. Nagle odnajduje się jednak jego brat, a celem staje się odnalezienie skarbu pirata Henry’ego Avery’ego.

Gran Turismo Sport

W zestawieniu nie mogło zabraknąć gry wyścigowej. W tej części spotkamy się z nieco innym zarysem rozgrywki niż w poprzednich odsłonach cyklu. Tu za główną zabawę odpowiadają wyścigi sieciowe. Kariera gracza opiera się na lekcjach zachowania na torze i pozwala na doskonalenie technik jazdy oraz pokonywania tras. W grze pojawiają się też Ligi, które pozwalają na prowadzenie wyścigów ze sztuczną inteligencją. W tej części gracz otrzymuje do zabawy głównie samochody wyścigowe, ale nie brakuje też znanych z ulic wersji fabrycznych oraz modeli koncepcyjnych. Podczas zabawy sieciowej kierowcy reprezentują swoje kraje lub ulubioną markę samochodów. W Gran Turismo Sport doszło do zwiększania realizmu modelu jazdy, a cała gra jest bardzo przyjemna.

Dajcie koniecznie znać jakie gry dodalibyście do tego zestawienia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *