Aplikacje News

Googole Fuchsia – czy zastąpi Chrome OS i Androida?

O nowym systemie Fuchsia od Google słyszeliśmy już w 2016 roku. Wtedy informowano użytkowników, że będzie to połączenie dwóch systemów: Androida i Chrome OS. Teraz udało się uruchomić testową wersję tego systemu na Pixelbooku.
 
W maju wydano próbny interfejs systemu Fuchsia w formie aplikacji. Teraz udało uruchomić się pełnoprawny system, który pozwala zobaczyć ciekawe elementy i pozwala wysnuć pewne wnioski. Możemy przypuszczać, że producent w tym projekcie chce połączyć w jedno dwa odrębne systemy. Warto wspomnieć, że Fuchsia tworzona jest od podstaw, a nie tak jak Android, który bazuje na Linuxie.
 

bgr.in

 
Nadal nie wiadomo, czy prezentowany interfejs zagości w finalnej wersji systemu, ponieważ tak jak to było w przypadku Androida pierwsza i obecna wersja systemu diametralnie różnią się od siebie. Nieścisłości są również w kwestii samej nazwy systemu – nie można jednoznacznie określić czy jest to oficjalna nazwa czy nazwa robocza – Google unika publikowania treści dotyczących tego systemu.
 
W systemie obecne są prototypowe aplikacje. System jest oczywiście w początkowej fazie tworzenia, co widać na pierwszy rzut oka. Niektóre aplikacje ,,zamrażają” pracę systemu i uniemożliwiają korzystanie z niego, a część z nich to tylko pokazowe atrapy wyglądu aplikacji.
 
islabit.com

 
Google nie określiło, kiedy i czy w ogóle zdecyduje się na płynne przejście użytkowników z Androida na Fuchsia OS.
 
Źródło: arstechnica.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *