News Telefony

Google uśmierca smartfony z serii Nexus

Konferencja Google wprowadziła na rynek wiele nowinek, ale jak się okazuje również i sporo zmian. Wśród nich mamy nową rodzinę urządzeń, które zastąpią popularne Nexusy.

 

Po raz kolejny to co stało się plotką potwierdza się w 100%. Amerykański koncern internetowej przeglądarki właśnie potwierdził, że smartfony z rodziny Nexus zostają oficjalnie zastąpione przez nowe telefony. Producent z Mountain View postanowił nadać nowego powiewu świeżości do portfolio swoich produktów wprowadzając nową rodzinę smartfonów zwaną Pixel. Dodatkowo Rick Osterloh, były dyrektor generalny Motoroli i szef działu Google (odpowiadającego za sprzedaż mobilnych urządzeń) zdradził, że przedsiębiorstwo planuje już kolejne produkty, które w przyszłości poszerzą rodzinę Pixel.

Google-Pixel-and-Pixel-XL

Nie znamy co prawda szczegółów, ale z kolejnych przecieków wynika, że najnowsze urządzenia to między innymi 7-calowy tablet przygotowywany we współpracy z Huawei oraz laptopa Pixel 3. W tym miejscu warto dodać, że Huawei wcześniej odmówiło wykonania smartfonów Pixel, ponieważ Google nie chciał loga producenta na przodzie telefonu, co ewidentnie przeszkadzało Chińczykom. W sieci pojawiała się również informacja, że najnowsze sprzęty będą posiadać połączenie Androida z Chrome OS. Na ewentualną premierę będziemy musieli jednak poczekać do początku 2017 roku.

Źródło: Konferencja Google

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *