News Operatorzy

Play już nie jest na sprzedaż. Oferty były zbyt niskie

Trwające od dłuższego czasu spekulacje odnośnie sprzedaży Play w dniu dzisiejszym znalazły swoje zakończenie. Inwestorzy firmy P4 nie przyjęli dotychczasowych ofert sprzedaży, które zostały złożone pod kupno fioletowego operatora.

 

Niespełna 3 godziny temu uzyskaliśmy informacje, że polski operator sieć Play nie jest już na sprzedaż. P4 od dłuższego czasu szuka nowego właściciela, który mógłby poprowadzić cała firmę. Grecki fundusz Tollerton i islandzki Novator, czyli udziałowcy P4 nie byli zadowoleni z ofert jakie zostały im przedstawione. Onet za pośrednictwem agencji Reuters informuje nas, że właściciele dostali propozycję sprzedaży sieci P4 za około 3 mld USD. Natomiast później pojawiła się informacja o złożeniu aż siedmiu niewiążących ofert wyceniających spółkę w okolicy 3,5 mld EUR.

fot.blogplay
fot.blogplay

Play to dość duży operator w Polsce, który ma ponad 14,2 mln abonentów. Dodatkowo ostatni przychód P4 wyniósł aż 5,4 mld zł w 2015 roku. Po skorygowaniu EBITDA wyniosła 1,7 mld zł co daje naprawdę dobry wynik. Właśnie dlatego nie doszło do porozumienia w sprzedaży, ponieważ oferty były za niskie według udziałowców. Warto też zauważyć, że kupnem sieci Play zainteresowane były głównie zagraniczne fundusze międzynarodowe private equity — Blackstone, CVC, Advent International, Warburg Pincus, APAX, Cinven, czy chociażby TPG. Nie znamy kolejnego scenariusza, być może udziałowcy dalej będą finansować P4, a może w końcu znajdzie się nowy właściciel.

Źródło: Biznes Onet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *