Komputery News

Lenovo kupi oddział komputerów Fujitsu

Nie tylko rynek telefonów komórkowych zaczyna się kurczyć. Lenovo gigant wśród laptopów przejmuje oddział komputerowy japońskiej firmy Fujitsu, która złożyła bron po bezskutecznej i kosztownej walce na rynku laptopów.

 

Firma Lenovo to niewątpliwie ogromny gigant. Producent dominując na rynku laptopów postanowił wzmocnić swoją pozycje poszerzając również swoją wiedzę o nowe patenty. Jak donosi nam portal Nikkei Lenovo w niedługim czasie przejmie dział komputerów osobistych firmy Fujitsu. Nieoficjalnie wiadomo, że rozmowy dotyczące sprzedaży toczą się już od dłuższego czasu i najprawdopodobniej zakończą się one jeszcze w tym roku. Fujitsu od dłuższego czasu chce zrezygnować z dalszego dostarczania na rynek komputerów osobistych. Nowym celem firmy jest skupienie się na innych aspektach własnej działalności. Na rynku laptopów japońska firma nie widzi szansy dla siebie, czego dowodem mogą być straty w wysokości 96,5 mln dolarów bieżącego roku rozliczeniowego.

 

Lenovo podobno rozważa dwa różne warianty przejęcia. Pierwszy zakłada transfer działu projektowego, rozwojowego i produkcyjnego do spółki kierowanej przez Chińczyków, podczas gdy drugi polega na wykupieniu większości udziałów w jednostce PC Fujitsu. Niestety, obecnie nie wiemy, na co dokładnie zdecydują się oba przedsiębiorstwa. Warto jednak wspomnieć, że sprzedaż najprawdopodobniej będzie wiązała się z przeniesieniem około 2 tysięcy pracowników pod kierownictwo Lenovo.
 

Źródło: Nikkei

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *