News Telefony

Google kupiło połowę działu mobilnego HTC

Czy powiedzenie „razem zawsze raźniej” sprawdzi się w przypadku Amerykanów i Tajwanczyków na rynku urządzeń mobilnych? Połączenie sił w takim składzie to ratunek dla HTC, a wsparcie dla Google, które może się okazać strzałem w 10 dla obu firm.

 
O problemach finansowych firmy HTC słyszeliśmy już nie raz. Tajwańczycy od dłuższego czas szukają swojego sposobu na sukces. Wygląda na to, że go znaleźli, ale tylko w połowie. Jak poinformowała nas strona firmy HTC. Połowa działu mobilnego Tajwanczyków od teraz należy do Google. Obie firmy dość intensywnie koperowały przy tworzeniu smartfonów z rodziny Pixel. Szef działu mobilnego Google, Rick Osterloh otrzymał spore wsparcie od techników oraz inżynierów HTC, którzy od teraz będą mogli wspólnie tworzyć nowe smartfony pod jedną banderą. Ważne, abyśmy w tym momencie nie wprowadzali na rynek błędnych informacji. Bardzo podobnie było w przypadku firm Microsoft oraz Nokia, gdzie doszło do sprzedaży całego działu mobilnego Noki.

Teraz czas na przyjemniejszą część artykułu. Na mocy umów zawartych między firmami, Google wypłaci Tajwanczykom honorarium w wysokości 1,1 mld dolarów. Taki zastrzyk gotówki jest niczym koło ratunkowe dla HTC, które dzięki temu trochę odżyje i skupi się nad dalszym działaniem oraz swoimi projektami między innymi gogle Vive oraz sztuczną inteligencję. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich fanów marki HTC, którzy z pewnością zobaczą jeszcze nowe flagowce w wykonaniu „Made by Google/HTC”. Właściciel rodziny One wcześniej czy później potrzebowałbym wsparcia, więc sam fakt kupna części działu HTC nie jest zaskoczeniem.
 
Źródło: HTC, Google

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *