CES 2018 Elektronika News

Gadżety dla osób, które lubią sen – CES 2018

Targi CES 2018 codziennie dostarczają nam sporą ilość nowoczesnych gadżetów technologicznych. Wśród nich znajdziemy zaskakujące produkty, które swoim wyglądem lub funkcjonalnością wzbudzają wśród nas podziw i zaskoczenie. Tegoroczne targi ,,przyniosły” dla osób lubiących sen dwa smaczki:

– Nokia Sleep

Mata, którą położymy na materacu, aby szczegółowo monitorować nasz sen. Producent sugeruje, że owy gadżet ma być jeszcze bardziej precyzyjny jak smartfony czy dobrze znane nam opaski. Nokia Sleep rozpozna, kiedy zaśniemy i w jakiej aktualnie fazie snu jesteśmy. Zaskakującą funkcjonalnością ma być możliwość automatycznego sterowania przez urządzenie naszymi urządzeniami domowymi SMART (rolety, oświetlenie, temperatura pomieszczenia). Urządzenie na półkach sklepowych zobaczymy w pierwszym kwartale 2018 roku za kwotę ok. 100 dolarów.

health.nokia.com

– Philips SmartSleep

Nowoczesna i technologicznie zaawansowana opaska na głowę ułatwiająca nam zasypianie. Głównym jej zadaniem jest generowanie białego szumu przyjaznego dla naszego snu. Philips SmartSleep posiada wbudowane w części czołowej specjalne sensory, które wykrywają aktywność mózgu i dzięki temu mogą w prosty sposób określić fazę snu. Gadżet po wykryciu głębokiego snu zaczyna emitować szum, niesłyszalny dla człowieka, ponieważ dźwięk przenoszony jest przez przewodnictwo kostne.

Wszyscy bez wyjątku lubimy spać. Producenci są tego świadomi i na targach CES 2018 zaprezentowali nam pożyteczne i innowacyjne sprzęty. Uważam, że atrakcyjne gadżety prezentowane przez najbardziej znane firmy będą przydatne dla naszego codziennego życia. Mata idealnie sprawdzi się do monitorowania snu i do analizy. Każdy z nas powinien wiedzieć jak śpi, a gdy sen nasz jest zaburzony dowiedzieć się z jakiego powodu owe problemy występują. Opaska pomaga natomiast usnąć nam w komfortowych warunkach. Moim zdaniem jest to idealne urządzenie abyśmy mogli zadbać o miłe i naładowane pozytywną energią poranki.

Źródła: usa.philips.com, nokia.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *