Gry News Rozrywka

Fortnite na iOS bije na głowę inne gry

Zważając na to, że Fortnite : Battle Royale stał się bez wątpienia fenomenem wśród gier w ciągu ostatnich tygodni można było się tego spodziewać. Niektórzy twierdzili, że PUBG będzie grą nie do przebicia, to okazało się, że Fortnite stał się istnym strzałem w dziesiątkę, mimo, że obie gry korzystają z tego samego systemu rozgrywki. Studio Epic Games może być bardzo zadowolone.
 
Jak się okazuje, gra bije rekordy nie tylko na komputerach stacjonarnych – gdzie już dawno wyprzedziła PUBG pod względem pobrań, ale również na platformach mobilnych. Póki co, Fortnite jest dostępny tylko i wyłącznie na iOS, jednak nie przeszkodziło to w osiągnieciu niesamowitych wyników finansowych.
 

theverge.com

 
Warto wspomnieć, że gra w ciągu około trzech tygodni dostępności w App Store zarobiła ponad 15 milionów dolarów. Z kolei w ciągu ostatnich siedmiu dni Fortnite zarobiło aż 6.4 miliona dolarów. Pozwoliło to na zostawienie daleko w tyle wieloletniego króla gier na smartfony – Candy Crush Saga. Jasne, że porównywanie tych dwóch gier jest trochę niepoprawne, ponieważ najpopularniejsza zręcznościowa gra mobilna działa na rynku od sześciu lat. Jednak wiadomo, że Studio Epic Games byłoby zachwycone, gdyby Fortnite istniał równie długo.
 
Mimo wszystko twórcy gry mogą być z siebie dumni i cieszyć się z osiągniętych zysków. Jak wiecie, rynek gier mobilnych jest bardzo obszerny w ostatnim czasie i to bardzo duży sukces, aby zyskać takie wyniki. Gratulujemy!
 
Źródło : theverge.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *