Internet News

Chmura Microsoft OneDrive stanie się bezpieczniejszym miejscem

Wprowadzone zostaną dwie nowe bardzo przydatne funkcje. Microsoft już od dłuższego czasu pracował nad usprawnieniem swojej chmury OneDrive i  w końcu zdecydował się na wdrożenie kilku ulepszeń, które wpłyną na komfort użytkowania. Wśród obiecanych nowości znalazł się między innymi nowy tryb odzyskiwania danych oraz jeszcze lepsza ochrona przed wirusami.
 
Mechanizm OneDrive pozwala na odzyskiwanie plików z chmury do 30 dni wstecz. Oznacza to, że jeśli przez przypadek usuniemy ważne dane to możemy cofnąć cały proces do miesiąca. Na pewno zdarzyła się wam taka sytuacja i niestety wszystko przepadło – teraz nie musicie się o to martwić. Jak się okazuje, usunięte kopie danych są przechowywane w zaszyfrowanej postaci, tak więc w przypadku włamania nie ma możliwości ich odczytu.
 

blogs.office.com

 
To samo dotyczy wszystkich danych przechowywanych w OneDrive. Microsoft wprowadził nowe specjalne zabezpieczenia, które pozwalają na ustawienie hasła w przypadku udostępnianych folderów oraz plików. Jeśli trafiłyby one w nieodpowiednie ręce, to osoba, która nie zna szyfru nie będzie w stanie ich zobaczyć.
 
Dodatkowo, poczta Outlook otrzymała szyfrowanie end-to-end dla poczty wychodzącej oraz przychodzącej, ale program odbiorcy również musi spełnić odpowiednie wymagania, aby odczytać wiadomość. Jak widać, Microsoft ufa tylko i wyłącznie mobilnym oraz desktopowym aplikacjom Outlooka.
 
Trzeba przyznać, że zmiany są imponujące i  na pewno wpłynie to na wygodne użytkowanie. Miejmy nadzieję, że Dysk Google weźmie przykład z konkurencji.
 
Źródło : blogs.office.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *