Internet News

Facebook – 1,86 miliarda użytkowników i świetne wyniki finansowe

Facebook dalej pokazuje, że jest największą potęgą społecznościową na świecie.

Mark może mieć powody do dumy. Pomimo sporych problemów z fałszywymi wiadomościami, które wywołały burzę na całym świecie, zanotował świetne wyniki finansowe w ostatnim kwartale 2016 roku.

Gigant osiągnął przychody na poziomie 8,8 mld dolarów, zysk wyniósł aż 3,56 mld dolarów. Zwiększyła się również miesięcznie aktywnych użytkowników. Obecnie z portalu korzysta 1,86 miliarda osób, z czego aż 1,74 miliarda loguje się na urządzeniach mobilnych. Reklamy na tych urządzeniach przyniosły aż 84% więcej przychodów w porównaniu z ostatnim kwartałem 2015 roku.

fot.wired.com

Idąc dalej, aż 1,23 miliarda osób korzysta z Facebooka codziennie, z czego 1,15 miliarda robi to za pomocą urządzeń mobilnych. W ciągu całego zeszłego roku firma zanotowała 27 miliardów dolarów przychodu, co stanowi wynik lepszy aż o 57% względem 2015 roku. Spora część przychodów to zasługa popularności takich usług jak WhatsApp, Instagram i Messenger (tutaj Zuckeberg chwali się aż 400 milionami osób, które przynajmniej raz w miesiącu wykonują rozmowę audio lub wideo).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *