News Poradniki

Elementy, które obecnie powinien posiadać Twój smartfon

Rynek urządzeń mobilnych cały czas intensywnie się rozwija, niestety każdy z nas wybiera flagowe modele telefonów, które nie zawsze spełnią nasze wszystkie oczekiwania. Dbając o Wasze zwariowane, codzienne życie napiszę co według mnie powinien posiadać idealny smartfon.

1. Wodoodporna obudowa

Codzienność niesie za sobą wiele nieoczekiwanych zdarzeń, które mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie naszego urządzenia. Obecnie smartfon to nasz drugi osobisty komputer, którego używamy wszędzie, a czasami nawet w wannie. Idąc przez miasto zauważymy inspirujący widok, któremu przydałoby się zrobić zdjęcie, ale lepsze ujęcie byłoby z ziemi, a ta jest mokra lub pokryta śniegiem. Dla urządzenia z wodoodporną obudową nie jest to problemem. Całość opieramy o każdą powierzchnię, a w bardzo ekstremalnej sytuacji telefon wsadzamy w śnieg, który może robić za prowizoryczny statyw.

Hammer Axe M LTE w piasku / fot.technologiczna.pl

2. Obecność złącza jack

Miniaturyzacja smartfonów i nowoczesne technologie spowodowały, że nie tylko w iPhone zaczęły znikać złącza jack 3,5mm służące do podłączenia zestawu słuchawkowego. Osobiście jeszcze nie przekonałem się do bezprzewodowych słuchawek ponieważ codzienne słuchanie muzyki w podróży i ładowanie baterii to dwie sprzeczności. Mimo, że producenci często do zestawu dodają stosowne przejściówki to, co w przypadku gdy tej akurat zapomnimy z domu?

tabletowo.pl

3. Czytnik linii papilarnych i NFC

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala perfekcyjnie zabezpieczyć nasze urządzenia przed niepowołanym dostępem osób trzecich do zawartości naszego smartfona. Miałem okazję testować już dwa telefony: Neffos X1 MAX i GIGASET GS270, które zostały wyposażone w w/w funkcję. Mała rzecz, a cieszy i odblokowywanie telefonu nie stanowi problemu. Nie musimy pamiętać skomplikowanych haseł czy wzorów i denerwować się gdy chcemy szybko coś sprawdzić ale pomyliliśmy nasze hasło. Moduł NFC służy nie tylko do parowania dwóch urządzeń ale wykorzystywane może być do płatności mobilnych, gdy akurat zapomnimy portfela z kartą płatniczą.

tp-link.com

4. Rozmiar i ergonomia

Tutaj kwestia sporna ponieważ każdy z osobna ma własne preferencje. Dla jednego 4 cale to już duży rozmiar, a dla drugiego 5,5 będzie przekątną standardową. Wszystko tak naprawdę zależy od rozmiaru dłoni i stylu życia. Jednak według statystyk to 5,2 jest najczęściej wybieranym rozmiarem ekranu przez użytkowników. Daje to możliwość swobodnego korzystania z funkcji telefonów, oglądania filmów, a zarazem mobilności urządzenia. W zatłoczonych miejscach komunikacji miejskiej trudno jest obsługiwać duży smartfon jedną ręką gdy jeszcze musimy zadbać o własną równowagę.

A dla Was co jest „must have” w smartfonie? Dajcie znać w komentarzu i podzielcie się swoją opinią.

Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *