Aplikacje News

LibreOffice – nadchodzi najnowsza wersja 6.0

W przyszłym tygodniu na świat wyjdzie LibreOffice w wersji 6.0. To pierwsza tak obszerna aktualizacja pakietu od ponad dwóch lat. Tak jak w poprzednich generacjach, ma działać na wszystkich najpopularniejszych systemach.
 
Dla przypomnienia, LibreOffice jest bezpłatnym pakietem oprogramowania biurowego i jednym z najpopularniejszym konkurentów komercyjnego Microsoft Office. W jego skład wchodzi sześć głównych aplikacji: edytor tekstów Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, aplikacja do tworzenia prezentacji multimedialnych Impress, narzędzie do tworzenia wykresów i rysunków Draw, program bazodanowy Base oraz rozbudowany edytor równań Math.
Co nowego? Użytkownicy będą mogli eksportować dokumenty ODT do formatu EPUB3, jak również importować dokumenty i szablony z AbiWorda, PageMakera, Microsoft Publishera i QuarkXPressa.
 
Libre będzie zawierał kilka godnych zmian w projekcie, takich jak nowe style tabel, nowe gradienty, ulepszony pasek menu i narzędzi oraz nowe ikony Elementary.
Zobaczymy dwa warianty Notebookbara. Pierwszym jest Groupedbar Full dla programów Writer, Calc, Impress. Drugi to Tabbed Compact dla Writera.
 

Groupedbar Full dla Writera / softpedia.com

 
Źródło: news.softpedia.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *