Aktualizacje News Telefony

Duża, wielka rzecz – Nowy iOS 11

iOS to mobilny system operacyjny rozpowszechniany na urządzeniach firmy Apple. Już dawno został okrzyknięty bardzo dobrze dopracowanym systemem. Dobrze zoptymalizowanym, wydajnym i intuicyjnym. Koncern nagryzionego jabłuszka już jesienią zapowiedział aktualizację do iOS 11.

 
Nowa wersja ma być najbardziej dotąd zaawansowanym systemem dostępnym na urządzenia mobilne. Aktualizacja iPhone ma sprawić, że będzie on bardziej funkcjonalny i będzie można za jego pomocą zrobić więcej rzeczy, a iPad ma stać się bardziej funkcjonalny, inteligentny i bardziej osobisty niż dotychczas.

W systemie ma zostać zaimplementowana nowa aplikacja do zarządzania plikami, która połączy i zsynchronizuje się z innymi urządzeniami firmy Apple. Mają wystąpić takie kategorie jak Ostatnio używane pliki, pliki lokalne, iCloud Drive i inne usługi m.in. Box i Dropbox.

Dość dobrze znany Dock systemowy też został ulepszony i pojawia się teraz na każdym ekranie, a co najciekawsze jest dostępny nawet przy otwartych aplikacjach. Belka ma się dostosowywać do nas, a my możemy ją personalizować pod własne potrzeby.

fot.Apple

W nowym iOS 11 pojawia się funkcja wielozadaniowości, czyli możliwość pracy na wielu aplikacjach w tym samym czasie i możliwość błyskawicznego przełączania się pomiędzy nimi. Wszelkie multimedia, teksty możemy bezproblemowo przenosić z jednej aplikacji do drugiej za pomocą funkcji ,,Przeciągnij i upuść”, która została opracowana na potrzeby nowej wersji mobilnego systemu.

Rozszerzoną funkcjonalnością ma się wykazać również narzędzie Apple Pencil i iPad Pro. Ma ono za zadanie ułatwić wykonywanie zrzutów ekranowych, możliwość zapisana czegoś na szybko, podkreślania i rysowania w dokumentach tekstowych.

Nową funkcją ma być też skanowanie ważnych dla nas dokumentów z możliwością ich podpisywania. Nowa klawiatura Quick Type oferuje dostęp do wszystkich klawiszy, cyfr i symboli bez potrzeby ciągłego przełączania się pomiędzy widokami klawiatury tak, jak to ma miejsce dotychczas.

Nowa aplikacja ARKit to propozycja firmy Apple dla programistów. To program, który umożliwi łatwe przenoszenie tworzonych projektów do rzeczywistego wymiaru za pomocą wykorzystywania kamery w urządzeniu. Dzięki temu gry i aplikacje mogą przenosić niesamowite i bardziej realne przeżycia.

Live Photos to aplikacja przeznaczona na iPhone pozwala wybrać jeden z trzech trybów robienia zdjęć. Tryb pętli pozwala zrobić ze zdjęć krótką pętle video. Tryb odskok pozwala uzyskać na zdjęciu efekt głębi oraz coś na kształt zdjęcia GIF. Tryb długa ekspozycja to imitacja zdjęć z lustrzanki. Niespotykana ostrość i głębia obrazu. Zachowana ekspresja i nieskazitelne barwy, a to wszystko za sprawą długiego czasu naświetlania. Z funkcji aparatu należy wyróżnić również nowe dodane filtry oraz kompresję zdjęcia do mniejszego rozmiaru – oczywiście zdjęcia nie tracą przy tym, na jakości.

Bardziej intuicyjny App Store gwarantuje szybsze wyszukiwanie i instalowanie aplikacji na telefonie lub tablecie.

Nowość w Apple Music to możliwość utworzenia własnego profilu w aplikacji i udostępniania swoich kawałów dla znajomych. Ma to na celu bliższe zapoznanie się z proponowaną muzyką oraz szybsze znalezienie ciekawych utworów. Synchronizacja z AirPlay 2, która pozwala na kontrolę systemu audio w naszym domu. Ustawienie, w jakim pomieszczeniu, jaka muzyka ma być grana, korektor muzyczny i sterowanie kolumnami to tylko nieliczne funkcje tego wspaniałego narzędzia przeznaczonego w główniej mierze dla sympatyków świata muzyki i dobrego basu.

Nowe centrum dowodzenia spersonalizowane pod nasze oczekiwania. To propozycja Apple w nowym systemie. Na wysuwanej belce użytkownik sam rozmieszcza potrzebne mu skróty oraz sam decyduje o ich położeniu. Ma to za zadanie dostosowania się do potrzeb użytkownika. Ekran blokady natomiast oferuje wyświetlanie wszystkich powiadomień i wydarzeń na telefonie. Dostaliśmy również możliwość ukrywania i kasowania wszystkich powiadomień jednym kliknięciem.

Nawigacja z mapą wnętrz budynków i prywatną sekretarką. Mapy w iPhone posiadają już plany budynków i jeszcze dokładnej prowadzą nas do celu. A co mam na myśli, jako prywatna sekretarka? Telefon wykrywa to, kiedy prowadzimy samochód i ma uruchomioną nawigację w czasie tym wszystkie powiadomienia zostają automatycznie ukrywane, a telefony od potencjalnych osób zostają odrzucone z informacją, że Ty właśnie prowadzisz auto i nie możesz rozmawiać przez telefon.

Na koniec warto wspomnieć, że nowa wersja iOS będzie kompatybilna z następującymi urządzeniami:

iPhone – 7, 7 Plus, 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, Se, 5s

iPad – Pro 12,9 cali, Pro 10,5 cala, 9,7 cala, Air 2, Air, mini 4, mini 3, mini 2

iPod – Touch

Źródło:www.apple.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *