News

Dlaczego Samsung Galaxy Note 7 wybucha?

Flagowy notes Samsunga nie ma szczęścia, jeden mały błąd i mamy teraz efekty w postaci wybuchających telefonów. Producent wyjaśnia na czym dokładnie polega problem z baterią, która jest „zapalnikiem i detonatorem” równocześnie.

 

O tym, że najnowsze Galaxy Note 7 wybuchają nie trzeba nikogo przekonywać. Ilość potwierdzonych przypadków w dalszym ciągu rośnie mimo, że Samsung uruchomił globalny program wymiany Note 7. Producent sam zachęca do nieużywania Note 7 i oddania go celem rozliczenia bądź wymiany sprzętu na Nowy sprawdzony. W tym wszystkim wielu klientów zadaje sobie jedno pytanie, dlaczego Samsung Galaxy Note 7 wybucha?

Samsung Galaxy Note 7 / fot.technologiczna.pl
Samsung Galaxy Note 7 / fot.technologiczna.pl

Do sieci producent podał ogólną informacje, która wskazuje na wadliwe baterie dostarczane przez jednego z dostawców. To jak się okazuje nie wszystko.

„Wyniki przeprowadzonego przez nas dochodzenia wskazują na problemy z baterią. Bateria przegrzewa się, gdy dochodzi do kontaktu anody z katodą, co stanowi niezwykle rzadki błąd procesu produkcyjnego. Pomimo tego, że problem dotyczy wyłącznie baterii, traktujemy bezpieczeństwo naszych klientów jako najwyższy priorytet, zatem wymienimy wszystkie Note 7 na nowe”.

Wymiany wadliwych smartfonów na całym świecie to niewątpliwie ogromne koszty, jednak producent wielokrotnie podkreśla, że zależy mu na bezpieczeństwie i satysfakcji swoich klientów. Informacja o programie w dalszym ciągu jest przypominana klientom, ponieważ ten proces jest bardzo ważny. Jeśli kto w Polsce jest posiadaczem flagowego notesa powinien skorzystać z poniższych instrukcji celem wymiany sprzętu na Nowy.

1. Przyniesienie Note7 do autoryzowanego serwisu telefonów Samsung, pełen wykaz serwisów znajduje się na stronie pod adresem: www.samsung.com/pl/support/servicelocation/ Serwis bezpośrednio skontaktuje się z Państwem w momencie, kiedy Państwa nowy Note7 będzie możliwy do odbioru, nie wcześniej niż 19 września 2016r.

2. Kontakt z infolinią pod numerem telefonu 0 801-672-678 bądź +48 22-607-93-33. W celu odbioru od Państwa telefonu, infolinia wyśle do Państwa kuriera na koszt firmy Samsung. Serwis bezpośrednio skontaktuje się z Państwem w momencie kiedy nowy Note7 będzie możliwy do wysłania do Państwa kurierem na koszt Samsung.

Z informacji jakie posiadamy wynika, że telefon jest niebezpieczny w momencie kiedy jest ładowany, ponieważ wszystkie dotychczasowe przypadki wybuchły właśnie w podobny sposób.

Źródło: Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *