Internet News

Dla wszystkich, którzy chcą ,,starego” Gmaila

Nowa aktualizacja Gmail wprowadza kilka udogodnień i nowy, odświeżony wygląd poczty. Twórcy poniekąd wymusili aktualizację i starego wyglądu poczty nie idzie przywrócić. Dla tych wszystkich, dla których aktualizacja nie przypadła do gustu mamy sposób.
 
Aby przywrócić wygląd starej poczty wystarczy udać się do ustawień, gdzie wybieramy opcję ,,Układ interfejsu”. Tam mamy do wyboru kilka opcji:
 
wygląd domyślny ma nowe, żywe ikony projektów i załączników, które można zobaczyć bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej,
 
wygodny jest nieco uproszczony i zamiast ikon wykorzystuje spinacze do oznaczenia załącznika w wiadomości e-mail.
 
widok kompaktowy jest najbardziej zbliżony do starego Gmaila. Wydaje się mniej żywy, ale i dużo prostszy. Jest to idealna propozycja dla fanów poprzedniego wyglądu Gmaila i użytkowników, żyjących w minimalizmie.
 
Po wybraniu kompaktowego wyglądu Gmail powinien powrócić do swojej pierwotnej wersji. Takie wrażenie zachowamy przynajmniej do czasu, w którym będziemy chcieli napisać nową wiadomość. Wtedy Google przypomni nam o swojej kolejnej nowej funkcji, próbując automatycznego sugerowania słów i próbując samodzielnie ukończyć za nas zdanie. Oczywiście i taką dogodność idzie wyłączyć udając się do ustawień, gdzie wystarczy zaznaczyć opcję ,,Inteligenta odpowiedź wyłączona”.
 
Ostatnią rzeczą jest wyłączenie powiadomień o tym, że powinniśmy odpisać na maila, na którego wcale takiej odpowiedzi nie musimy wysyłać. Wówczas wystarczy ponownie udać się do ustawień, gdzie odznaczymy pozycję ,,,,Sugeruj, na które e-maile odpowiedzieć” oraz ,,Sugeruj, które e-maile wymagają dalszych czynności”
 
Od teraz wszystko powinno powrócić do normalności sprzed wymuszonej aktualizacji przez Google. Oczywiście do czasu, kiedy twórcy nakażą nam korzystać z tych funkcji obligatoryjnie.
 
Źródło: support.google.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *