Elektronika Komputery News

Dell Venue 8 Pro – TechBox

Do niedawna tablety kojarzyły nam się z urządzeniem pracującym na mobilnym systemie operacyjnym Android lub bardziej luksusowym systemie iOS. Postęp technologiczny oraz pęd życia spowodował, że coraz częściej producenci zaczęli oferować tablety z pełnoprawnym systemem Windows 8.1 ze stajni Microsoft. Co zatem skrywa Dell Venue 8?
 
Jest to najmniejsze urządzenie pracujące na pełnej wersji systemu operacyjnego Microsoft Windows 8.1. Jest to 8-calowa konstrukcja pracująca na procesorze Intel Atom i podobno bez fizycznej klawiatury jest nam wstanie zastąpić pracę na klasycznym komputerze.
 
Obudowa wykonana jest z gumowego tworzywa, które dobrze leży w dłoni. Na froncie znajdziemy ekran o przekątnej 8 cali. Niestety producent nie zdecydował się na dotykowy przycisk Home na obudowie. Ekran pokryty jest szkłem hartowanym Corning Concore.
 
Na pokładzie znajdziemy procesor Intel Atom Z3740D – czterordzeniową jednostkę o zmiennym taktowaniu 1,33 GHz – 1,83 GHz. Całość wspierana jest przez zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3.
 
Dane przechowywane są na dysku eMMC SSD o pojemności zaledwie 32 GB.
 
Na obudowie znajdziemy jedynie czytnik kart microSD oraz złącze micro-USB 2.0.
 
Dell Venue 8 zasilany jest z dwukomorowego akumulatora 18 Wh, który pozwala na pracę nawet do 10 godzin z dala od sieci elektrycznej.
 
Całość pracuje dobrze jak na swoje parametry. Niestety nie wykonamy tutaj zaawansowanej edycji graficznej czy wideo, ale umówmy się jest to tablet z ekranem 8 cali.
 
Uważam, że będzie to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy chcą posiadać namiastkę laptopa podczas załatwiania codziennych spraw na mieście, a po powrocie do domu mają do dyspozycji pełnoprawny laptop lub komputer stacjonarny.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *