News

Czym jest VPN i jak z niego korzystać?

Zastanawiasz się, czym jest tajemniczy termin VPN? Spieszymy z wyjaśnieniami. VPN, z angielskiego “Virtual private network” (tłum. “Wirtualna sieć prywatna”). Jest to rodzaj usługi, mające za zadanie chronić Twoje połączenie internetowe i prywatność podczas bycia online. VPN tworzy zaszyfrowany tunel Twoich danych, dzięki czemu tożsamość w Internecie jest chroniona – przez ukrycie adresu IP.

Kiedy przyda się VPN?

VPN istnieje w przestrzeni, czyli aby z niej korzystać, nie potrzebujesz żadnych kabli, umożliwiających połączenie wewnątrz sieci. Dzięki czemu możesz korzystać z niej w każdym miejscu i na każdym urządzeniu. Korzystanie z VPN jest niezbędne, jeśli cenisz sobie prywatność i własne bezpieczeństwo. Bowiem każdorazowe przeglądanie Internetu pozostawia po sobie mnóstw informacji, dzięki którym można identyfikować użytkownika, zebrać dane o przeglądanych przez niego stronach, a nawet hasła, których używa do logowania.

Jeśli często podróżujesz, VPN pozwala na dalsze korzystanie z lokalnych serwerów. Ponadto jeśli znajdziesz się w kraju, który cenzuruje Internet, w łatwy sposób będziesz mógł ją obejść.

Jak działa VPN?

Dzięki używaniu VPN możliwe jest maskowanie połączeń i kierowanie ich do serwera VPN. Nie bez powodu używa się metafory tunelu – łączy on klienta z serwerem. Informacje wymieniane są tylko w jednym ciągu, nie ma żadnych “bocznych” dostępów dla osób trzecich. Ponadto wszystko, co wysyłasz i odbierasz zostaje zaszyfrowane. Sprawia to, że tylko odbiorca i nadawca są w stanie odczytać takie dane. Z kolei dzięki ukryciu adresu IP uniemożliwiasz oprogramowaniu szpiegowskiemu działanie.

Jakie są zalety VPN?

Aby skorzystać z usługi, musisz ją uprzednio wykupić. Wiele firm umożliwia to w przystępnej cenie z możliwością korzystania z kilku milionów serwisów, ulokowanych w wielu miejscach na całym świecie. Dlatego postaw na swoje bezpieczeństwo i prywatność; surfuj w Internecie nie pozostawiając żadnych śladów do wglądu dla osób trzecich. Ponadto innymi, ważnymi zasadami VPN są także:

  • Korzystanie z publicznego Wi-Fi stanie się znacznie bezpieczniejsze.
  • Możliwość strumieniowego przesyłania treści, które zostały regionalnie zablokowane.
  • Bez trudu uzyskaj dostęp do zablokowanych stron internetowych.
  • Zapobiegaj śledzeniu przez złośliwe oprogramowanie.

Już dziś postaw na swoje bezpieczeństwo w sieci

Już wiesz, czym jest, jak działa i jakie zalety ma VPN. Pozostało Ci tylko postawić na swoje bezpieczeństwo i prywatność podczas przeglądania Internetu. VPN przydaje się nie tylko przy prowadzeniu przedsiębiorstwa, gdzie dane zarówno klientów, pracowników, jak i samej firmy powinny być wyjątkowo dobrze chronione. Jednak Twoje bezpieczeństwo, jako prywatnej osoby, również powinno być w pełni gwarantowane. Zapomnij o próbach wyłudzania danych, blokowania niektórych stron internetowych.

Wszak niewiele osób lubi być śledzonych i obserwowanych, prawda? Dokładnie, dlatego wybierz VPN dla siebie i swoich bliskich i zwiększ bez obaw bezpieczeństwo w Internecie.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *