News

Czy wymiana szybki w telefonie iPhone 5s jeszcze się opłaca?

Niektóre naprawy telefonów można wykonywać w zasadzie cały czas. Nadchodzi jednak taki moment, kiedy opłacalność wymiany pewnych komponentów staje się już kompletnie nieopłacalna. Będzie to dotyczyć między innymi smartfona iPhone 5s, którego znają wszyscy. Przychodzą jednak momenty, kiedy swoim zużytym smartfonom należy powiedzieć dość.

Odpowiedź na tego typu pytanie nigdy nie jest prosta. Smartfon iPhone 5s to bardzo stary telefon, który tak naprawdę nie cieszy się już zbyt popularnością w sprzedaży telefonów używanych. Apple również po pewnym czasie ogranicza wsparcie dla niektórych modeli, wykluczając je tym samym z działania na najnowszym systemie operacyjnym. Czy warto inwestować dodatkowe pieniążki w naprawę takiego telefonu? W mojej ocenie już nie.

Zamiast naprawiać – zainwestuj w nowszy egzemplarz

Ceny wymiany szybki w modelu iPhone 5s w obecnych czasach wahają się między 150-199 zł. Przy sporych kosztach inflacji oraz małej wartości smartfonów iPhone 5s (głównie tych używanych) opłacalność naprawy spada na drugi plan. Zamiast wykonywać naprawę (wymianę szybki lub wymianę baterii) powinniśmy poszukać się za wyższym egzemplarzem, który może posłużyć nieco dłużej. Godnymi uwagi smartfonami powinny być takie, które otrzymają jeszcze aktualizację systemową od producenta. Tutaj należy zaznaczyć, że w zasadzie jesteśmy tuż, tuż przed premierą iPhone’a 14, co dodatkowo postarzeje model 5s. W takim przypadku jakiekolwiek odpłatne naprawy tak starego modelu mijają się z celem.

Musimy pamiętać, że każda naprawa to nie tylko koszty, to również problemy związane np. ze znalezieniem odpowiedniego serwisu napraw. Obecnie niewiele serwisów może wykonywać wymianę szybki w telefonie iPhone 5s. Powodem są oczywiście koszty opłacalności lub brak części. W takim przypadku warto dokładnie przefiltrować Internet wpisując frazę wymiana szybki iPhone Warszawa. Google często zapamiętuje stare oferty, które na stronie sprzedawców mogą być już nieaktualne. Po chwili poszukiwań z pewnością natrafimy na kilka ofert. Nie sposób również zapomnieć o porównaniu kosztów wymiany szybki względem wymiany całego urządzenia, nawet jeśli miałby być to używany telefon. Nie spodziewajmy się już znaleźć nowego smartfona, ponieważ to może graniczyć z cudem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *