News

Czy Warszawa to miasto dla technologicznych geeków?

Sporo jest osób, które Warszawy po prostu nie lubią – tak samo, jak żadnego innego dużego miasta. Nie odnajdują się w hałasie i pędzie, nie lubią dużych odległości do pokonania każdego dnia. Skupmy się dziś jednak na tym, co do Warszawy przyciąga i dlaczego tak wielu miłośników technologii postanawia pozostać w stolicy na długie lata.

W Warszawie trzeba się po prostu zanurzyć. Dać się porwać jej klimatowi, odkryć, jak różnie tętni życiem zarówno za dnia, jak i nocą, przedrzeć się przez hałaśliwe ulice, odpocząć w jednym z wielu rozległych parków. I poznać możliwości – bo wygoda życia w stolicy, gdy pozna się jej potencjał, jest nie do podrobienia. Przekonaj się, jak dużym ułatwieniem jest zamieszkanie w Warszawie, gdy jest się technologicznym geekiem.

Ucz się, studiuj, pracuj w Warszawie!

Rynek edukacyjny oraz rynek pracy jest w stolicy ogromny. Nie tylko pod względem liczby uczelni i miejsc pracy, ale także – a może przede wszystkim – pod względem różnorodności. Jeśli chcesz się uczyć programowania na poziomie technikum, studiować elektronikę lub po prostu wybrać się na szkolenie czy kurs, który poszerzy Twoje technologiczne kwalifikacje – w Warszawie nie musisz się zastanawiać, czy znajdziesz coś dla siebie. Musisz jedynie wybrać spośród wielu możliwości edukacyjnych, jakie daje to miasto.

Pierwsze doświadczenia zawodowe warto zdobywać jeszcze na studiach. Nie musisz tracić czasu, układając równo koszulki w odzieżowej sieciówce, ani sprzątając popcorn spomiędzy foteli po filmowym seansie w kinie – możesz znaleźć staż lub pracę, w której będziesz szlifować swoje techniczne umiejętności. Możesz szukać w niewielkich punktach, np. w serwisie Samsung w Warszawie, gdzie poznasz również jasne i ciemne strony pracy z klientami, ale i w wielkiej korporacji, gdzie zobaczysz, jak realizowane są mniej i bardziej skomplikowane innowacyjne projekty.

Po studiach masz zresztą jeszcze więcej możliwości – nie bez powodu rzesze inżynierów i programistów ściągają do stolicy, gdy okazuje się, że dzięki swoim umiejętnościom mają szansę zarobić w Warszawie znacznie lepsze pieniądze.

Inżynier w muzeum?

Wbrew pozorom, nie tylko absolwenci kierunków humanistycznych i społecznych bywają w muzeach – jeśli tak Ci się wydaje, to znaczy, że w Twojej pamięci utkwiły jedynie nudne szkolne wycieczki.

Na fanów wszelkich technologii czeka w Warszawie wiele ciekawych miejsc – zaczynając od Centrum Nauki Kopernik, którym zachwycają się nie tylko dzieci, na Muzeum Neonów kończąc. Co do Muzeum Neonów – cennik zwiedzania może Cię pozytywnie zaskoczyć, szczególnie jeśli jeszcze się uczysz lub studiujesz.

Poznaj inne ciekawe miejsca w Warszawie!

Wyjątkowe rozrywki w stolicy

Warszawa jest miastem, w którym każdego dnia możesz robić coś ciekawego. Jeśli potrzebujesz emocji, możesz wybrać się do tunelu aerodynamicznego, VR roomu czy na silent disco, by zobaczyć, jak rozwój technologii przekłada się na sposoby spędzania wolnego czasu. A gdy zgłodniejesz – zobacz, co potrafią szefowie kuchni molekularnej w wyjątkowych warszawskich restauracjach.

Czy Warszawa jest miastem dla geeków? Zdecydowanie tak – trudno w Polsce znaleźć inne miasto z tak szerokim dostępem do najnowszych technologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *