Popularnej strzelanki COD-a nie trzeba nikomu przedstawiać. Gra podbiła serca wielu fanów FPP ciesząc się ciągłym zainteresowaniem w różnych rozgrywkach. Call of Duty Warzone Mobile to nowa odsłona strzeleckiego świata na urządzeniach mobilnych.
Kilka dni temu swoją premierę miało Call of Duty: Warzone Mobile. Już w chwili pierwszych rejestracji liczba graczy wynosiła około 50 mln użytkowników. Tytuł cieszy się ogromny zainteresowaniem na PC/PS/XBOX. Teraz do tego świata dołącza kolejna platforma Mobile. Na pierwszy rzut oka trudno sobie wyobrazić grę w tak zaawansowaną strzelankę na telefonie, ale kiedy skorzystamy z najpopularniejszego life hacka, jakim jest pad gra dostępna na telefony i tablety nabiera zupełnie nowego znaczenia. Jak podłączyć pada? Jak wygląda sterowanie w Call of Duty: Warzone Mobile na padzie? Na te oraz inne pytania postaram się dziś odpowiedzieć.
Jak podłączyć pada do telefonu, aby zagrać w Call of Duty: Warzone Mobile?
Dla większości internautów z pewnością nie jest to tajemnicą. Najpopularniejszą formą jest połączenie Bluetooth. Można także skorzystać z opcji kablowej jednak tu będzie trzeba się wyposażyć w specjalne kable / przejściówki. Wróćmy zatem do połączenia Bluetooth. Do rozpoczęcia gry w Call of Duty: Warzone Mobile potrzebujemy telefonu lub tableta (najlepiej ze średniej półki lub flagowca) oraz naładowanego pada. Jak zacząć? Bierzemy do ręki pada (w moim przypadku PS). Trzymając przycisk PS oraz przycisk share przez kilka sekund powinniśmy wywołać połączenie Bluetooth. Oznajmi nam to mrugające światełko w padzie. Jest to znak, że urządzenie jest gotowe do połączenia.
Następnym krokiem jest uruchomienie połączenia Bluetooth na naszym telefonie i wyszukanie pada. Telefon najpewniej zaprezentuje nam nazwę: Wireless Controller. Potwierdzamy połączenie, później potwierdzamy parowanie urządzeń i po kilku chwilach mamy połączenie naszego mobilnego sprzętu z padem PS. Od teraz możemy używać kontrolera do sterowania całością, ale nas oczywiście interesuje aplikacja Call of Duty: Warzone Mobile, którą za darmo można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Po wejściu oczekujemy na załadowanie się wszystkich grafik, profili i czekamy na gotowość do gry z przyciskiem Play na ekranie naszego „monitora”. Co ważne – aplikacja na początku zachęca do założenia konta, ale można też grać jako gość bez potrzeby tworzenia nowego konta.
Po przejściu bezpośrednio do rozgrywki warto zaznaczyć, że nie od razu będziemy mogli sterować padem tak jakbyśmy tego chcieli. Na próżno szukać także w ustawieniach wszelkich informacji, ponieważ w końcu jest to gra przeznaczona na urządzenia mobilne. Nie znalazłem żadnych dodatkowych ustawień umożliwiających podłączenie pada. Kontroler będzie miał domyślne ustawienia, które pozwolą nam rozpocząć rozgrywkę, ale z różnymi kombinacjami, których możemy nie znać.
Jak wygląda sterowanie padem do PS w Call of Duty: Warzone Mobile?
Podczas rozgrywki gra podpowiada inne sterowanie jakby kompatybilne z padem. Czy faktycznie przekłada się na realia? I tak i nie. Niektóre komendy np. wyrzucenie skrzynki z amunicją jest zgodne ze wskazanymi przyciskami. Co do reszty telefon pokazuje np. przycisk A lub B. Na padach do PS nie ma takich więc tu trzeba się już trochę nakombinować. Jak zatem wygląda sterowanie padem do PS w Call of Duty: Warzone Mobile? Pozwoliłem sobie ułatwić Wam poznawanie pada i podać stosowne komendy do interakcji w grze Call of Duty: Warzone Mobile.
- Przycisk X – skakanie postacią, pomijanie filmiku z gułagu
- Przycisk O – kucanie postaci, pozycja leżąca, leczenie
- Przycisk trójkąt – zmiana broni, ładowanie pancerza poprzez przytrzymanie przycisku
- Przycisk kwadrat – otwieranie skrzynek, drzwi, spadochronu, przeładowanie broni
- Przycisk R1 – rzucanie granatem (2)
- Przycisk R2 – strzelanie
- Przycisk R3 – sterowanie postaci góra, dół, lewo, prawo, uderzanie kolbą broni
- Przycisk L1 – rzucanie grantem (1)
- Przycisk L2 – celowanie bronią
- Przycisk L3 – bieganie postacią / wstrzymywanie powietrza podczas celowania ze snajperki
- Przycisk góra – oznaczanie pozycji / zaznaczanie wroga
- Przycisk dół – otwieranie wyposażenia, plecaka
- Przycisk w lewo – zmiana trybu strzału z pojedynczy na automat
- Przycisk w prawo – uruchamianie BSP, ostrzału
- Przycisk R1 i L1 – wyrzucanie skrzynki z amunicją, pancerzem.
- Przycisk L3 i przycisk O – popularny wślizg postacią
Ustawienia są całkiem logiczne i wystarczy kilka testowych rund, aby szybko zapamiętać całe sterowanie. Podpowiem, że jest ono bardzo intuicyjne i przypomina nie jedną strzelankę na konsoli. W trakcie rozgrywki z początku można się pogubić, ponieważ widoczne na obrazie niektóre kombinacje przycisków mogą wprowadzić w błąd. Jednak po dłuższej rozgrywce nasze palce wiedzą, jakie przyciski należy wybrać w konkretnej akcji. Na koniec zostaje pilnować baterii w obu urządzeniach.