AGD News

Bosch OptiMUM: Twoja przeWAGA w kuchni

Marka Bosch prezentuje nową linię robotów kuchennych OptiMUM wyposażonych w innowacyjne technologie, dzięki którym profesjonalny efekt uzyskamy po naciśnięciu jednego przycisku. Entuzjaści gotowania i profesjonaliści docenią nowe funkcjonalności, takie jak: zintegrowana waga, timer czy automatyczne programy do wyrabiania ciasta drożdżowego, ubijania śmietany i piany z białek. Silnik o mocy 1500 watów i wyjątkowo duża misa ze stali szlachetnej usprawniają pracę i gwarantują mistrzowskie efekty w kuchni. Ambasadorem nowej linii robotów Bosch jest Mateusz Gessler.

 

Optymalne efekty pracy i maksymalne bezpieczeństwo użytkowania nowych robotów Bosch OptiMUM to efekt 60 lat doświadczenia marki w projektowaniu i produkowaniu urządzeń kuchennych. Duża moc, praktyczność i łatwość obsługi w połączeniu z zaawansowaną technologią i w pełni metalową konstrukcją sprawiają, że OptiMUM jest nie tylko popisem myśli technicznej, lecz także sprzętem, który świetnie prezentuje się w kuchni. Dzięki wbudowanej wadze oraz inteligentnym sensorom kontrolującym pracę nowy robot marki Bosch jest prawdziwym pomocnikiem, który wykona za nas większość najtrudniejszych zadań kulinarnych.

Zintegrowana waga: precyzyjne ważenie

Robot Bosch OptiMUM wyposażony jest w zintegrowaną wagę kuchenną. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia precyzyjne odmierzenie składników bezpośrednio w misie, co dodatkowo oszczędza miejsce w kuchni i ułatwia pracę. To samo dotyczy składników w multimikserze czy kielichu blendera. Waga działa w zakresie od 5 do 5000 gramów, a odczyt pokazuje się na cyfrowym wyświetlaczu. Praktyczną funkcją wagi jest możliwość tarowania, która pozwala na ważenie poszczególnych składników dodawanych kolejno do misy. Robot wyposażono również w usprawniający pracę timer, który dokładnie odmierza indywidualnie nastawiony czas pracy oraz automatycznie wyłącza urządzenie po jego upływie.

OptiMUM waga / fot.prasowe

SensorControl Plus: najwyższa funkcjonalność dzięki inteligentnym sensorom Trzy automatyczne programy do ubijania piany z białek, bitej śmietany oraz program do wyrabiania ciasta drożdżowego, pozwalają osiągnąć idealny efekt bez wysiłku. Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji masy robot automatycznie się zatrzyma. Dzięki temu nie trzeba samemu kontrolować pracy i martwić się, czy ciasto drożdżowe jest już wystarczająco napowietrzone.

Szybki i niezawodny silnik

Silnik o mocy 1500 watów z inteligentnym czujnikiem umożliwia wyrabianie nawet najcięższych ciast. W jednym cyklu silnik wyrabia lekkie ciasto o masie 3,5 kg i ciasto drożdżowe z 1,5 kg mąki oraz dodatkowych składników. Inteligentny czujnik ciasta dba o stałą prędkość mieszania składników od początku do końca, nawet przy maksymalnym załadunku.

Profesjonalne mieszadła to idealne mieszanie

Roboty Bosch OptiMUM wyposażone są w funkcję mieszania planetarnego 3D, która pozwala na szybkie, całkowite i dokładne wymieszanie wszystkich składników. Precyzyjne ich zgarnianie sprawia, że nic nie zostanie na dnie i ściankach misy. W standardowym zestawie znajduje się hak do zagniatania ciasta, mieszadło z silikonowym wykończeniem oraz końcówka do ubijania.

Intuicyjna obsługa

Linię OptiMUM cechuje niezwykle łatwa obsługa, dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi oraz systemowi kolorowych oznaczeń. Miejsca połączeń elementów wyposażenia z urządzeniem oznaczone są kolorami, co ułatwia i przyspiesza ich montaż.

MUM9BX5S61 / fot.prasowe

Dzięki licznym akcesoriom oraz możliwości rozbudowy o kolejne elementy, Bosch OptiMUM to roboty wielozadaniowe. Oprócz mieszania poradzą sobie z mieleniem, krojeniem, tarciem, wyciskaniem, szatkowaniem, przygotowywaniem przecierów i makaronów oraz wieloma innymi zadaniami. Akcesoria można dokupić oddzielnie lub w zestawach tematycznych: „VeggieLove” i „VeggieLove Plus” do sałatek warzywnych, rösti, warzyw na patelnię i orzechów, „TastyMoments” do koktajli i dipów, „HuntingAdventure” do mięs oraz „PastaPassion” dla fanów świeżego makaronu.

W skład linii Bosch OptiMUM wchodzą modele: MUM9BX5S22, MUM9BX5S65 oraz MUMBX5S61, które charakteryzują się:

•zintegrowaną wagą
•wyświetlaczem z timerem
•automatycznymi programami SensorControl Plus (do bitej śmietany, ubijania piany z białek oraz wyrabiania ciasta drożdżowego)
•planetarnym ruchem mieszadeł (3D)
•systemem kolorowych oznaczeń akcesoriów
•misą ze stali szlachetnej z dołączoną pokrywą
•możliwością rozbudowy o bogatą ofertę akcesoriów dodatkowych
•blenderem

Bosh OptiMUM / fot.prasowe

Ponadto, model MUM9BX5S65 wyposażony jest w maszynkę do mielenia oraz multimikser z 5 tarczami wraz z wyciskarką do cytrusów. Z kolei model MUM9BX5S61 wyposażony jest w rozdrabniacz z 5 tarczami oraz przystawkę CubeCutter, która pozwala na szybkie krojenie warzyw i owoców w równą kostkę. Z okazji premiery nowej linii robotów marka Bosch zaprasza do udziału w promocji konsumenckiej. Zakup robota kuchennego z linii OptiMUM, MaxxiMUM lub MUM5 premiowany jest dedykowanym akcesorium. Zgłoszenie zakupu należy przesłać listem poleconym lub zarejestrować na stronie internetowej. Lista modeli w promocji, szczegóły oraz regulamin pojawią się na www.bosch-home.pl w dniu rozpoczęcia promocji, 20 października br. Akcja potrwa do 31 grudnia 2017 r. Ambasadorem nowej linii robotów kuchennych OptiMUM jest Mateusz Gessler, który z marką Bosch współpracuje już od 2016 roku.
 
Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *