News

Biometryczne rozwiązania coraz bardziej popularne

Dzisiejszy świat technologii mobilnej i komputerowej już dawno wyparł kod PIN i hasło jako zabezpieczenie dostępu do naszych urządzeń. Obecnie coraz bardziej popularne stają się czytniki linii papilarnych. Za jakiś czas nawet bankowość ma wykorzystywać rozwiązania biometryczne do autoryzacji płatności kartą.
 
Przyznajmy sobie szczerze, że przy dzisiejszych technologiach zabezpieczeń hasło i kod pin to przeżytek. A czy jesteście sobie w stanie przypomnieć sytuację, w której zapomnieliście kod pin do karty płatniczej? Znani operatorzy Mastercard i Visa chcą wyjść naprzeciw konkurencji i wprowadzić kartę biometryczną. Podczas autoryzacji zawieranej gwarancji zamiast wpisywać pin będzie można przyłożyć kciuk do karty włożonej w terminalu.

Wstępne testy mówią, że ankietowani ocenili to rozwiązanie na bardziej praktyczne i bardziej bezpieczne niż klasyczne wpisywanie pinu. Ze statystyk wynika, że aż 95% opinii jest pozytywnych. Większość z Was jednak zastanawia się po co karta biometryczna skoro już możemy w wielu miejscach płacić naszym smartfonem. Otóż co zrobimy jeżeli nasz telefon się rozładuje? To taka sama sytuacja gdybyśmy akurat zapomnieli pinu.

Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *