News Rozrywka

Konkurencja dla Netflixa i Youtube – Watch od Facebooka

Znany wszystkim serwis społecznościowy Facebook udostępnił swoim użytkownikom nową usługę pod nazwą Watch. Jest to nowy serwis, na którym mają znajdować filmy video połączone z Facebookiem. Czy nowy Watch okaże się konkurencją dla Youtube i Netflix?

 
Twórca Mark Zuckerberg ogłosił powstanie nowego serwisu video Watch, na którym mają być dostępne filmy udostępnianie przez użytkowników jak i stacje telewizyjne m.in National Geographics. W najbliższym czasie do biblioteki multimedialnej mają dołączyć filmy i seriale, transmisje na żywo, programy naukowe i sportowe oraz filmy tworzone przez znanych Youtuberów. Nowy serwis to nie tylko video ale też aktywna konwersacja pomiędzy widzami. Umożliwia bowiem rozmowę w czasie rzeczywistym z innymi oglądającymi, a filmy mają być proponowane na zasadzie polubień przez naszych znajomych dzięki czemu zyskamy większe prawdopodobieństwo, że przypadną nam do gustu. Aktywna konwersacja ma tworzyć tzw. ,,silną społeczność”.
 

next.gazeta.pl

 
Nowa usługa dostępna jest już w USA, ze wstępnych danych statystycznych wynika, że może to być silna konkurencja dla Youtube ponieważ materiały filmowe z serwisu Marka Zuckerberga są więcej razy oglądane i udostępniane dalej.
 
next.gazeta.pl

 
Źródło: next.gazeta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *