Artykuły News Telefony

Szklany iPhone 8 na kolejnym filmiku. Oj będą się tłuc i tanio nie będzie

Wśród smartfonów coraz częściej dominują nowe technologie, które wymagają wielu innowacji nie tylko w środku urządzenia, ale również designu oraz podzespołów najwyższej jakości. Aktualnie na topie w smartfonach różnych producentów dominuje szkło, nie mogło być inaczej w przypadku iPhone’a 8.

 

Szklana pokrywa – trendy szybkiego ładowania

Niemalże codziennie jesteśmy świadkami nowych zdjęć, filmików oraz informacji dotyczących najnowszego iPhone’a 8. Oprócz wyglądu oraz umiejscowienia różnych sensorów wiemy też, że tylna pokrywa kolejnej generacji będzie szklana, co potwierdzają wcześniejsze przecieki. Jesteście ciekawi dlaczego? To wszystko dzięki bezprzewodowemu ładowaniu, które podbija z dnia na dzień cały rynek urządzeń mobilnych. Zachwycające jest to, jak trendy narzucają zmiany różnym firmom, które wiedzą, że klienci mogą nie wybaczyć błędów i braków nowych technologii w urządzeniu.

Wygląd iPhone’a potwierdzony na różnych filmach z pewnością zainteresuje wielu klientów, którzy bez względu na wszystko będą musieli mieć te najnowsze cudo od giganta z Cupertino. Zapewniam Was, że tanio nie będzie, a szklana tylna pokrywa dodatkowo podwyższy koszty dotyczące eksploatacji iPhone’a 8. Dlaczego? Wystarczy upuścić najnowszego smartfona na ziemię, a wszystko będzie jasne. Komu z nas nie zdarzyło się opuścić smartfona?

Serwis iPhone’a 8 będzie droższy niż myślimy?

Dodatkowy szklany podzespół to zwiększone koszty. W tym miejscu warto przypomnieć słynnego iPhone’a 4 / 4S posiadającego na tylnej pokrywie szkło. Niestety Apple to dość trudna firma, której z pewnością nigdy nie zrozumiemy. Przy naprawach starych modeli producent niezależnie od wady, wykluczając oczywiście software dokonywał wymiany telefonu na drugą jednostkę. Od ponad roku producent postanowił delikatnie zmienić podejście dotyczące drobnych napraw również i odpłatnych. Wymiana wyświetlacza, baterii, przycisków power oraz volume, jak i touch ID to drobne naprawy, jakie wykonywane są już w serwisach Apple, głównie za granicą w Holandii, o czym informuje nas autoryzowany serwis Apple Cortland. Delikatne pęknięcie na tylnej pokrywie dyskwalifikuje bezpłatną obsługę urządzenia w serwisie, z pewnością tak samo będzie w przypadku najnowszego iPhone’a 8.

Moduł wyświetlacza do iPhone 8

Właśnie w tym miejscu pojawia się kluczowe pytanie, czy producent przy najdrobniejszych uszkodzeniach skieruje telefon do odpłatnej naprawy (na nasz koszt) za kwotę wymiany jednostki serwisowej? Tego jeszcze nie wiadomo, ale istnieje taka możliwość, pamiętajmy, że iPhone 8 najprawdopodobniej będzie telefonem wodoodpornym, a dokonanie naprawy mechanicznej może, ale nie musi naruszyć normę IP.

Naprawy pogwarancyjne na wolnym rynku

Jeśli cena w serwisie producenta zwali nas z nóg, to zawsze zostaje nam możliwość pogwarancyjnej naprawy w lokalnych serwisach, które mogą oferować tańsze rozwiązania i zamiennik części. Mimo procedur serwisowych producenta, wiele firm na rynku posiada specjalistycznych sprzęt umożliwiający naprawę nawet tak zaawansowanego urządzenia, jakim będzie iPhone 8. Skoro można wymienić szybkę na wyświetlaczu, to na szkło tylnego panelu również znajdzie się jakiś sposób.

Wymiana szybki w iPhone 6 / fot.NaprawTelefon.pl

Oczywiście warto też pamiętać, że wszystko ma swoją cenę. Oglądając powyższy filmik jestem w stanie zaryzykować powiedzenie, że w przypadku nowego flagowca Apple jakakolwiek obsługa serwisowa będzie zaczynać się właśnie od tylnej i szklanej pokrywy, ale mogę się mylić. Tego wszystkiego dowiemy się już niebawem, kiedy pierwszy telefon trafi na stół serwisowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *