News Operatorzy

Awaria w sieci Orange. Nie można wykonywać połączeń, nie działa również internet

Sieć Orange nie zaliczy dzisiejszego dnia do udanych. Tak to już czasem bywa, że nowe technologie i technika jaką oferują nie tylko producenci, ale również operatorzy potrafi zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Właśnie ta zawiodła dziś sieć Orange powodują ogromną awarie w całej Polsce.

 

Pierwsze wieści dotyczące awarii pojawiły się około godziny 17.30 gdzie internauci zaczęli pisać na portalach społecznościowych o problemach z połączeniami i siecią internetową w telefonach posiadających sieć Orange. Czytając portal Twitter widzimy, że problem może obejmować nie tylko Warszawę, ale najprawdopodobniej całą Polskę. Awaria dotyczy połączeń telefoniczny, wiadomości tekstowych i oczywiście tego co dziś jest najbardziej popularne, czyli transmisji danych (możliwość łączenia się z internetem). Proszę nie dać się zwieść, że wasze telefony działają poprawnie. Jak relacjonują internauci – „telefony pokazują zasięg, ale nie można się nigdzie dodzwonić”. Klienci pomarańczowego operatora szybko zgłosili ten problem przez różne portale społecznościowe i natychmiast na Twitterze pojawiła się oficjalna wypowiedź rzecznika sieci Orange.

Komunikat Rzecznika sieci Orange / fot.twitter
Komunikat Rzecznika sieci Orange / fot.twitter

Operator niezwłocznie po otrzymaniu pierwszych reklamacji zaczął badać przyczyny awarii zapewniając, że trwają prace naprawcze. Niestety nie podano przybliżonej godziny (albo daty) usunięcia awarii, która wydaje się być poważna. Na Twitterze możemy przeczytać, że do oficjalnych reklamacji przyłączają się kolejne większe miasta: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdynia, Katowice, Poznań, czy Wrocław. Warto podkreślić, że nie u każdego taka awaria może występować, ponieważ nie znamy dokładnie przyczyny usterki. Nie wykluczone, że dotyczy ona tylko i wyłącznie smartfonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *