News Telefony

APPLE zrywa współpracę z ważnym producentem

Apple jako czołowy producent smartfonów oraz innych urządzeń elektronicznych ma wiele umów o współpracę. Dowiadujemy się, że rezygnuje z jednej z nich. Co dalej? Nowa przyszłość dla smartfonów?
 
Przełomowym momentem dla Apple była produkcja IPhone’a 7. To właśnie po niej rozpoczął się nowy rozdział w firmie. Amerykański producent zakończył część udziałów Qualcomma i rozpoczął składanie zamówień u Intela. Okazało się, że to dopiero zalążek zmian zachodzących w Cupertino.
 
Każdy nadchodzący nowy model IPhone’a będzie wykorzystywał do pracy chipy serwowane przez Intela. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo chce całkowicie odciąć się od usług Qualcomma i zacząć współpracę z innym producentem.
 
Oczywiście to byłoby za piękne, żeby było prawdziwe. Istnieje pewne ryzyko związane z tym posunięciem. Jeśli Apple całkowicie porzuci współpracę z Qualcomm oraz jego modemy to firmie będzie ciężko wrócić. Kolejnym zagrożeniem jest to, że Intel może nie nadążyć z optymalizacją oraz dostosowaniem się do standardu 5G, który zbliża się bardzo szybko.
 

apple.com

 
IPhone’y nie są zagrożone wyginięciem, jednak istnieją pewne nieścisłości z ich dalszym rozwojem. Wiadome jest jednak to, że w pewnym stopniu, większym lub mniejszym, ucierpią miłośnicy urządzeń Apple. Póki co Qualcomm nie ma sobie równych jeśli chodzi o produkcje najszybszych oraz najlepszych modemów mobilnych na świecie.
 
Jak zakończy się sytuacja z współpracą Apple z Qualcomm? Czy Amerykański producent zdecyduje się na zakończenie udziałów z producentem? Wszystko się okażę.
 
Źródło: 9to5mac.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *