Aplikacje News

AnySoftKeyboard – klawiatura na Androida z ochroną prywatności

Użytkownicy smartfonów, którzy cenią swoją prywatność w sieci mają pełno zastrzeżeń do znanych klawiatur na Androida firm trzecich. Niezadowolenie wynika z tytułu niedbałości o naszą prywatność. Jednak w świecie aplikacji pojawiła się klawiatura, której producenci za cel wzięli ochronę naszej prywatności.
 
Popularne oprogramowanie takie jak Gboard, SwifKey to świetne moim zdaniem klawiatury na Androida, które pozwalają na dostosowanie i personalizację do naszych potrzeb. Oferują one całkiem sporo dodatkowych funkcji i możliwości personalizacji. Niestety w zamian za takie udogodnienia oddajemy, często w sposób nieświadomy naszą prywatność. Algorytmy przewidujące słowa komunikują się z serwerami i zbierają nasze dane nawet, jeżeli nie wyrażamy na to zgody, a użytkownik nie zaloguje się na konto służące do synchronizacji pomiędzy urządzeniami. Ponad to tego typu klawiatury programowe żądają od nas szerokiego wachlarza uprawnień dostępu – inaczej aplikacja nie uruchomi się.
 
Producent AnySoftKeyboard pokazał jednak, że można stworzyć dobrą klawiaturę bez potrzeby ingerencji w naszą prywatność i zbierania wyników dotyczących wprowadzanych przez nas danych. Klawiatura dostępna jest oczywiście w języku polskim jednak należy dodać, że jeszcze nie dodano obsługi polskiego słownika – zapewne nastąpi to w najbliższym czasie.
 

play.google.com

 
Standardowo po pobraniu aplikacji z Google Play aplikacja przeprowadza nas przez szybką konfigurację. Na początku jesteśmy poproszeni o wybór klawiatury głównej w Androidzie oraz o decyzję, czy klawiatura ma mieć dostęp do kontaktów. W kolejnych krokach możemy wybrać jeden z dostępnych układów klawiatury oraz dokonać personalizacji klawiatury poprzez wybranie interesującego nas motywu.
 
play.google.com

 
Pasek, który w innych aplikacjach służy do podpowiadania nam słów tutaj może służyć do wyświetlania skrótów do cyfr, dużych liter czy też mieści w sobie praktyczne strzałki ułatwiające nawigację po tekście. Jeżeli nie znajdziemy interesującej nas funkcjonalności możemy go ukryć.
 
play.google.com

 
W szeregu dodatkowych funkcji warto zainteresować się zakładką ,,GESTY”, która pozwala na wykonywane na klawiszach gestów będących szybkim dostępem do długiej listy opcji możliwych akcji.
 
A czy Wy dbacie o swoją prywatność przy wprowadzaniu znaków na klawiaturze telefonu? Obecnie każdy z nas z poziomu smartfona wpisuje hasła, dokonuje przelewów, czy wprowadza inne dane, które niekoniecznie mogą wpaść w ręce osób trzecich…
 
Źródło: play.google.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *