News

Apple ogłasza program wymiany baterii dla iPhone’ów 6s

Awarie urządzeń mobilnych to dość częste zjawisko w świecie pogoni za elektroniką. Podczas takiego pośpiechu często dochodzi do wypuszczenia na rynek smartfonów z wadą fabryczną, która potem może wszystkim „odbić” się czkawką. Firma Apple ogłasza darmowy program wymiany baterii w zeszłorocznych modelach iPhone 6s.

 

Amerykański producent w ostatnim czasie bacznie obserwuje swoje urządzenia. Apple znane jest na rynku z tego, że często ogłasza programy naprawy dla poszczególnych modeli. Producent w ten sposób chce usunąć wadę fabryczną, która „wkradła” się wyprodukowanego modelu. Doskonałym przykładem będzie tutaj model iPhone 6s. Według producenta w urządzeniach wyprodukowanych w okresie od września do października ubiegłego roku, może znajdować się wadliwa fabrycznie bateria. Na chwilę obecną nie wiemy co dokładnie jest powodem wymiany wadliwych akumulatorów, jednak podejrzenie spada na samoczynne wyłączanie się telefonów mimo dostępności nawet ponad 50 % baterii. Oczywiście to tylko spekulacja i wnioski wysnute na podstawie skarg internautów.

fot.iFixit.ocm
fot.iFixit.ocm

Wszystko na to wskazuje, że program nie będzie dotyczył tylko Chin, najprawdopodobniej obejmie też inne rynki. Sprawdźmy dokładnie datę produkcji kontaktując się z producentem lub lokalnym punktem serwisowym, a następnie oddajmy telefon na bezpłatną wymianę baterii w naszym iPhonie 6s. Pamiętajmy, że w przypadku uszkodzenia mechanicznego LCD, producent może nie podjąć się takiej obsługi do momentu odpłatnego usunięcia wady mechanicznej. Dodatkowo producent radzi aby przed oddaniem sprzętu wykonać kopię zapasową. Jeśli pojawią się dokładne informacje dotyczące rynku polskiego to na pewno będziemy Was informować na bieżąco.

Źródło: Theverge.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *