Aktualizacje News

Android Nougat w wersji beta zawitał do Galaxy S7

Samsung wczoraj udostępnił właścicielom Galaxy S7 oraz S7 Edge betę nowego systemu Android 7.0, którą pobrać można z oficjalnego sklepu Galaxy Apps.

 

Firmy coraz częściej oferują przedpremierowy dostęp do nowych kompilacji systemu w swoich smartfonach. Korzysta na tym zarówno konsument jak i przedsiębiorstwo, ten pierwszy może szybciej zapoznać się z nowymi funkcjami oprogramowania, zaś te drugie otrzymuje wszelkie raporty dotyczące błędów, które trzeba będzie naprawić przed oficjalną premierą.

Samsung kontynuuje trend wypuszczania wersji beta systemu w swoich flagowcach. Poprzednio Galaxy S6 uzyskał dostęp do Marshmallowa 6.0, zaś teraz dla jego następcy – Galaxy S7, koreańska firma udostępniła najnowszego Nougata. Niestety aktualizacja dostępna jest póki co jedyne dla użytkowników z Wielkiej Brytanii.

Nougat

Dlaczego Samsung nie oferuje Nougata w wersji beta dla innych krajów? Wytłumaczenie jest bardzo proste. Nie ma sensu tworzyć testowej kompilacji systemu dla wielu państw, ponieważ wciąż nie jest ona oficjalna, a wystarczy tylko jeden „kanał beta”, który będzie dostarczać informacji o potencjalnych błędach. Tym razem wybór padł na naszego zachodniego sąsiada.

Nie wiemy jeszcze, kiedy oficjalny Nougat trafi do Galaxy S7, a już tym bardziej, kiedy trafi do polskich urządzeń. Chociaż premiera systemu miała miejsce już prawie 3 miesiące temu, nadal wiele flagowców się jej nie doczekało. Niestety problemy z rozsegmentowaniem systemów jest i będzie wciąż aktualny.

Źródło: SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *