Internet News

3 powody, dla których warto mieć serwer dedykowany

Dobry serwer to podstawa, gdy trzeba zapewnić portalowi internetowemu lub usłudze online bezproblemowe, szybkie działanie. Mały projekt może zostać oparty o hosting współdzielony, ale już złożone, duże przedsięwzięcie często wymaga najlepszej maszyny, jak serwer dedykowany.

Serwer dedykowany to fizyczna maszyna, która wynajmowana jest przez usługodawcę (np. Domeny.pl) jednemu użytkownikowi. Taki serwer przechowywany jest najczęściej w Data Center, gdzie zapewnia mu się odpowiedni poziom bezpieczeństwa i gdzie ma również awaryjne zasilanie. Maszyna taka daje niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o konfigurację i zarządzanie. Serwer dedykowany to rozwiązanie tak naprawdę dla najbardziej wymagających użytkowników. Dlaczego warto zdecydować się na taki serwer?

1. Serwer dedykowany można dostosować do potrzeb

To bez wątpienia bardzo ważna zaleta takiego serwera. Mając do swojej dyspozycji serwer dedykowany, mamy pełną kontrolę nad oprogramowaniem i nad konfiguracją sprzętową. To oczywiście oznacza, że możemy taki serwer dostosować ściśle do naszych potrzeb. Nie trzeba wcale iść na kompromis. Instalujemy to, co jest nam niezbędne i przydzielamy ilość zasobów do każdego projektu według naszego uznania. Serwer dedykowany to po prostu niezależność.

2. Serwer dedykowany to gwarancja wydajności i stabilności

Nie przez przypadek serwery dedykowane są zalecane do wymagających projektów internetowych. Właściwie tylko one mogą sprostać nawet najbardziej rozbudowanym przedsięwzięciom. Wszystko dlatego, że serwer dedykowany to gwarancja wysokiej wydajności i stabilności. Skoro sami dobieramy jego parametry, możemy zapewnić naszemu projektowi odpowiednie zasoby (zwykle ustala się pewien ich zapas). Ruch na serwerze jest skalowalny i może dostosowywać się do zwiększonego wykorzystania i zwiększonego natężenia. Podpisując umowę z dostawcą, otrzymujemy gwarancję minimalnych parametrów, jakie ten musi nam dostarczyć w przypadku danego serwera dedykowanego. To zwiększa bezpieczeństwo działania serwisu www lub usługi online.

3. Serwer dedykowany to bezpieczeństwo

Skoro sami jesteśmy administratorem serwera dedykowanego, sami możemy zadbać o jego bezpieczeństwo. Nie musimy być zdani na działania innych firm. Sami możemy ustalić, jak często wykonywać backup, aktualizować system i poszczególne aplikacje, możemy zmieniać domyślny port SSH, hasło root itd. Możemy zatrudnić do tego najlepszych specjalistów, a nie bazować na zapleczu dostawcy usług internetowych.

Własny serwer dedykowany to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników i pełna swoboda konfiguracji. Warto o nim pomyśleć, gdy nasz projekt internetowy staje się coraz bardziej popularny i chcemy zapewnić mu stabilność oraz bezawaryjne działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *