News Telefony

Znamy specyfikację jednego z nowych telefonów Nokii

Po zakończonym kontrakcie z Microsoftem Nokia nie ma zamiaru zniknąć z rynku. Wczoraj wyciekło nieco informacji odnośnie jednego z czterech telefonów, z którymi fiński koncern planuje wrócić do biznesu.

 

Smartfon z oznaczeniami D1C pojawił się w rankingach programu do mierzenia wydajności urządzenia. Mowa tutaj o benchmarku Geekbench. Nie wiadomo zbyt wiele o nowym telefonie, jednak poznaliśmy jego ogólną specyfikację. D1C wyposażono w układ Snapdragon 430, który zawiera ośmiordzeniowy procesor oraz grafikę Adreno 505. Będzie on wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Całość pracować będzie na Androidzie Nougat… Wreszcie!

fot. phonearena.com
fot. phonearena.com

Wyniki testu zostały opublikowane 30 września, czyli w dzień, kiedy kończył się III kwartał bieżącego roku oraz tym samym Nokia odzyskała swoje prawa do marki i może znów wydawać telefony pod swoim szyldem. Niedawno informowaliśmy o tym, kto zajmie się ich produkcją. Niejeden z nas darzy pewnie fiński koncern ogromną sympatią i aż łezka nostalgii kręci się w oku, gdy wspominamy popularne urządzenia dawnego lidera rynku urządzeń mobilnych.

Na rynku sporo się zmieniło i mam cichą nadzieję, że również sama Nokia się zmieniła. Jeśli chce znów powrócić na rynek nie może już tylko kusić marką oraz jakością wykonania. Teraz, aby zyskać klienta, ważna jest cena oraz oprogramowanie. Tego niestety nie zauważyło Blackberry. Specyfikacja D1C sugeruje, że Finowie zawalczą o średnią półkę. Pozostaje mi życzyć sukcesu odradzającej się firmie, niech namiesza na rynku. Chociaż pewnie jest już na to nieco za późno…

Źródło: phonearena.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *