Aplikacje News

Messenger w wersji Lite oficjalnie od Facebooka

Ostatnimi czasy Facebook non stop majstruje przy swoim sztandarowym komunikatorze. Właśnie wypuścił w niektórych krajach odchudzoną wersję Messengera, która ma być przeznaczona dla osób, które nie mają szybkiego łącza internetowego.

 

Dzisiaj Messenger Lite został opublikowany między innymi w Kenii, Sri Lance, Malezji i Tunezji. Czym tak właściwie jest odrębna wersja komunikatora?

fot. Technologiczna.pl
fot. Technologiczna.pl
fot. Technologiczna.pl
fot. Technologiczna.pl

Messenger Lite waży zaledwie 16 MB, podczas gdy jego standardowy odpowiednik zabiera aż 250 MB pamięci. Co takiego oferuje on nam? Jeśli chcecie tylko i wyłącznie wiadomości tekstowych, linków i zdjęć, to ta aplikacja jest dla was. Nie znajdziemy w niej żadnych wideorozmów, „facesnapów”, które ostatnio się ukazały, czy chociażby gifów i naklejek. Minimalizm aplikacji zaskoczył mnie pozytywnie. Nie wiedziałem, że tak może wyglądać ociężała, messengerowa kobyła. Chciaż wersja Lite przewidziana jest dla użytkowników posiadających słaby internet, zapewne niejedna osoba zdecyduje się na korzystanie z tej wersji dzięki swojej prostocie i braku rozpraszających dodatków.

W Messengerze Lite nie znajdziemy nic więcej prócz wiadomości tekstowych, linków oraz zdjęć. Oprócz rozmów z pojedynczymi osobami oczywiście możemy prowadzić konwersacje w grupie. Obok głównej zakładki znalazła się wyszukiwarka kontaktów. W ustawieniach jedyne co znajdziemy to konfiguracja powiadomień i dźwięków.

Sądzę, że Messenger Lite znajdzie szerokie grono odbiorców. Komunikator bez zbędnych bajerów to aplikacja, którą szuka wiele osób. W połączeniu z ogromną ilością użytkowników produkt Facebooka zdaje się być idealnym. Póki co nie możemy jeszcze go pobrać. Społecznościowy gigant planuje udostępnić nową wersję „Mesa” dla innych krajów w ciągu kilku miesięcy. Jeśli jednak nie chcecie czekać, możecie już teraz pobrać aplikację APK z apkmirror – KLIK. Pamiętajcie, że wymagane jest zezwolenie użytkownika na instalację programów z innego źródła niż Google Play.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *