News Serwis

Znamy cennik wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10 i Note 10+

O najnowszych telefonach Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ można mówić wiele. Specyfikacja, testy aparatów i wydajności to tylko nieliczne sprawy, które interesują zacne grono klientów firmy Samsung. Dziś do grona tych informacji dołącza cennik wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10 + oraz Galaxy Note 10. 

 

Dla tych, którzy zastanawiają się czemu dopiero teraz producent podzielił się takimi informacjami spieszę z odpowiedzią. Od momentu premiery do 22 sierpnia (dzień rozpoczynający koniec przedsprzedaży) wszystkie serwisy nie mogły zdradzać żadnych informacji. Telefon co prawda nie był tajemnicą, ale niestety takie procedury mają miejsce w firmie Samsung. Już od dziś każdy klient może swobodnie kupić modele z rodziny Galaxy Note, ciesząc się ich użytkowaniem, a jeśli zajdzie taka potrzeba udać się z wizytą do serwisu gwarancyjnego. Producent liczy się z tym, że tuż po pierwszych „testach” klientów lub dziennikarzy urządzenia mogą trafić również na warsztat jako obsługa pogwarancyjna, w której przy urządzeniu będzie trzeba np. odpłatnie wymienić wyświetlacz lub pokrywę baterii. Są to elementy dobrze znane wielu technikom, ponieważ właśnie to one najczęściej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Dzięki uprzejmości firmie Samsung Premium Service Plaza poznaliśmy cennik tych najczęściej uszkadzany elementów w telefonach Samsung, w tym między innymi w modelach Galaxy Note 10 i 10+.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10+?

Zaczynając od najdroższej wersji flagowego smartfona muszę przyznać, że cena nie powinna nikogo zaskakiwać. Koreański gigant postanowił wycenić odpłatna wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10+ na kwotę 1169 zł. W tej cenie mamy oczywiście cenę części plus robociznę. Stopniowo każdy serwis producenta będzie podawał swoje ceny, które będą się różnić, np. większy koszt robocizny. Możemy być jednak spokojni, że cena między ACS nie będzie się drastycznie wyróżniać.

Cennik wymiany wyświetlaczy w telefonach Samsung / fot.samsung.com

Oprócz wymiany LCD w telefonie Samsung Galaxy Note 10 + producent informuje nas, że koszty odpłatnej wymiany pokrywy baterii wynosi 219 zł. Już na pierwszy rzut oka mogę powiedzieć, że przy pękniętej pokrywie akumulatora odpłatna wymiana w serwisie producenta jest bardzo opłacalna. Koszty nie są duże, a szkoda przez jakąś nieautoryzowaną naprawę stracić możliwość odnowienia sobie utraconej gwarancji.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 8 / fot.ifixit.com

Sama wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10+ może zaboleć nasz portfel. Koszty naprawy są spore i w tej cenie pozwalają na zakup dobrego smartfona z półki średniaków np. Galaxy A50, którego można kupić za około 1000 zł. Zanim jednak przystąpimy do wymiany ekranu w telefonie Samsung Galaxy Note 10+, pamiętajmy, aby sprawdzić ofertę innych centrów serwisowych.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10? 

Ciut „tańsza” wersja flagowca na rynku (według mnie może być najbardziej popularna) będzie atakować portfele klientów na poziomie 1059 zł za odpłatną wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10. Cena nie jest zbyt duża, ale mimo wszystko odstrasza, kiedy się ją słyszy. W zasadzie za bezmyślne uszkodzenie (powstałe np. przez nieszczęśliwy wypadek) wydać ponad 1000 zł od tak może być problemem dla każdego. Zadowalający jest fakt, wymiana pokrywy baterii wynosi 209 zł, co jak na tej klasy telefon nie wydaje się wygórowaną kwotą.

Samsung Galaxy Note 10 / fot.samsung.com

Odpłatna wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy Note 10 przyniesie nam jednak wiele korzyści. Po pierwsze wykonując naprawę w serwisie producenta, oprócz przywrócenia gwarancji dostajemy również możliwość dokładnego zbadania naszego smartfona.

Wymieniając uszkodzone mechaniczne elementy, wymieniamy również ramkę zgodnie z decyzją producenta. Czy uważacie, że zaproponowane ceny napraw odpłatnych przez firmę Samsung są zbyt wygórowane? Dajcie znać w komentarzach co myślicie o propozycji Samsung Premium Service Plaza.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *