Aplikacje News

Zmiana frontu działań Google – zamiast Ubera inwestuje w Lyft

W czwartek została podana do wiadomości publicznej informacja, że właściciel Google – Alphabet zainwestował w największego konkurenta Ubera – Lyft. Transakcja została przeprowadzona za pośrednictwem CapitalG, wartość inwestycji Lyfta zwiększyła się o miliard dolarów.

 
Dzięki takiej inwestycji wartość spółki zwiększyła się do 11 mld dolarów, a to ma pomóc w rywalizacji z Uberem. Wraz z inwestycją w radzie nadzorczej z ramienia Google i CapitalG ma zasiąść David Lawee.
 
Usługi Lyft na początku roku obejmowały 54% populacji mieszkańców USA, dzięki inwestycji populacja ta wzrosła do 94%. Spółka chce wykorzystać słabe strony Ubera i udoskonalić własne usługi. Chce oprzeć się na naprawie błędów popełnionych przez Ubera, które popsuły jego dobre imię.
 

en.wikipedia.org

 
Fakt, że Google postanowiło zainwestować taką kwotę w Lyft oznacza, że spółka zamierza zmienić front działania i pomóc w walce z konkurentem, jakim jest Uber. Celem tego działania jest również podjęcie współpracy ze spółką Waymo przy tworzeniu autonomicznego pojazdu. Zacieśniająca się współpraca Waymo z Lyftem oznacza po czyjej staje Google, niestety Uber niedługo może stracić swoją pozycję lidera na rynku oferowanych usług.
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *