News Telefony

Zakaz sprzedaży iPhone 7 oraz iPhone 8 w niemieckim Apple Store

Apple ostatnimi czasy nie ma szczęścia do sprzedaży swoich produktów. Mimo obniżenia ceny na wcześniejsze modele, nie wszystkie mogą być sprzedawane w światowych Apple Store ze względu na różne problemy. Tym razem pod lupę sprzedaży w Niemczech zostały wzięte modele iPhone 7 oraz 8, których zakazano sprzedawać w Apple Store.

 

Do blokady sprzedażowej wyżej wymienionych modeli przyczyniła się firma Qualcomm, której wydźwięk znany jest z pewnością nie jednemu użytkownikowi Androida.

apple.com

Zdaniem amerykańskiej firmy, gigant z Cupertino naruszył patenty dotyczące optymalizacji wykorzystania baterii pochodzące bezpośrednio od Qualcomma. Sprawa trafiła do sądu zarówno w Chinach, jak i Niemieczech, a konkretnie Monachium, gdzie sąd zgodził się z pozwem Qualcomma zakazując tym samym sprzedaży telefonów iPhone 7 oraz iPhone 8 w Apple Store.

apple.com

Jak każda firma, która ma wiele do stracenia Apple zapowiada apelacje, ale do tego czasu producent musiał wycofać ze swoich punktów sprzedaży w/w modele telefonów. Oczywiście zakaz dotyczy tylko i wyłącznie samego Apple bez resselerów, gdzie ceny mogą być niższe. Miejmy nadzieję, że do tego czasu producent zdąży wyjaśnić sprawę. Jednak obserwując ilość problemów oraz naruszenie patentu Apple może w niedługim czasie liczyć się z pozwami w każdym kraju.

Źródło

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *