News

Za nie wykonane plany w 2016 roku, Apple obetnie wypłaty Tima Cooka i innych dyrektorów

Brak realizacji planów w każdej firmie sprawia problem. Apple podając wyniki za 2016 rok potwierdza, że nie wszystko poszło po ich myśli. Czas znaleźć winnych i wyciągnąć konsekwencje.

 

Nie tylko Samsung miał sporo problemów w 2016 roku ze swoimi finansami. Firma Apple ogłosiła, że nie wykonała wszystkich planów z poprzedniego roku. Zarząd wskazuje, że odpowiedzialny za to jest Tim Cook (CEO) oraz podlegli dyrektorzy. Z informacji jakie uzyskaliśmy od zagranicznego portalu TechCrunch jasno wynika, że gigant z Cupertino w kończącym się 24 września 2016 roku (wewnętrzny firmy) nie zrealizował biznesowych planów.

Łączna wartość netto sprzedaży w roku 2016 wyniosła aż 215,6 miliarda dolarów. Patrząc jednak na dochód operacyjny (60 milionów dolarów) możemy zauważyć, że jest on niższy o 3,7% i 0,5% niż ten, który firma założyła w swoich planach. Przeciętny Kowalski nie jest w stanie sobie wyobrazić takich kwot, czy nawet takiej straty w szczególności liczonej w dolarach, a jednak dla inwestorów i zarządu Apple jest to nie do zaakceptowania. Osoby władne do zarządzania finansami postanowiły znaleźć winnych tej sytuacji i oczywiście „ukarać” je przykładnie. Na pierwszy ogień trafił sam CEO z Cupertino, który za rok 2016 otrzyma 8,75 miliona dolarów. Porównując zarobki samego prezesa z roku 2015 wynosiły one 10,3 mln. Z pewnością dla nas wszystkich są to ładne cyferki, ale dla Tima to strata o 1,55 milionów dolarów w skali roku, która może zaboleć. Koncern obetnie wypłaty też innym pracownikom, głównie na szczeblu dyrektorskim.

Źródło: TechChrunch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *